31.05.2016
М.Пітцик: Лише, повною мірою імплементувавши норми Європейської хартії місцевого самоврядування в українське законодавство, ми проведемо децентралізацію
Версія для друкуВерсія для друку

«Сьогодні на часі головним пріоритетом є імплементація норм Європейської хартії місцевого самоврядування у положення національного законодавства», - сказав виконавчий директор АМУ М.Пітцик, відкриваючи роботу Стратегічного тижня.

30 травня у Києві почалася серія засідань стратегічних робочих груп з дев’яти напрямів: соціальний захист, місцеві фінанси, земля та комунальне майно, охорона здоров'я, місцевий економічний розвиток, професійний розвиток та організація діяльності, освіта, ЖКГ, адміністративні послуги. Спільно з міжнародними експертами Асоціація розпочала розробку концепцій стратегій реформування галузей національного законодавства.

Стратегічний тиждень триватиме до 3 червня. В засіданнях беруть участь представники органів місцевого самоврядування, профільних міністерств та парламентських комітетів.

М.Пітцик також  розповів: «Свого часу Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR)посприяла прийняттю Радою Європи Хартії місцевого самоврядування. Цей документ став обов’язковим для національних асоціацій місцевого самоврядування європейських країн. Україна як член Ради Європи та Уряд України взяли на себе зобов’язання впроваджувати ці високі стандарти. Лише, повною мірою імплементувавши норми Європейської хартії місцевого самоврядування в українське законодавство, ми проведемо децентралізацію. Асоціація міст України розпочинає ґрунтовну роботу над впорядкуванням галузевого законодавства з урахуванням вимог Європейської хартії місцевого самоврядування та із залученням експертів європейської спільноти. 

Всі новини