29.06.2016
На Херсонщині ділилися успіхами та перевагами бюджетної децентралізації
Версія для друкуВерсія для друку

у рамках проекту ПУЛЬС

У смт. Нововоронцовка Херсонської області відбувся практикум із застосування законодавства на тему фінансово-бюджетної децентралізації. Захід організовано Херсоньским регіональним відділення АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

У роботі практикуму взяли участь сільські голови, секретарі та фінансисти сільських рад Нововоронцовського, Високопільського та Великоолександрівського районів ­– найбільш віддалених степових районів області.

Програма практикуму включала в себе дві змістовні частини, одна з яких була зосереджена на практиці застосування бюджетного та податкового законодавства у формуванні бюджетних доходів та видатків громад, у тому числі ОТГ, реалізації програм їхнього соціально-економічного розвитку. Регіональний консультант з бюджетних питань АМУ Вікторія Корецька відповіла на низку запитань щодо процесу формування та виконання місцевих бюджетів в умовах змін до Бюджетного кодексу України та про фінансове забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин в умовах децентралізації. Фахівців з фінансових питань зацікавили новітні інструменти фінансового планування із застосуванням сучасних методів.

Друга частина практикуму була присвячена ефективному використанню освітньої та медичної субвенції, темі спроможності місцевих бюджетів. Також йшлося про нові повноваження, які поступово передаються місцевим громадам, що викликало жваве обговорення серед присутніх.

Підготовка проектів територіальних громад для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку та зміни нормативно-правового забезпечення щодо умов підготовки, оцінки та фінансування таких проектів була презентована виконавчим директором Регіонального відділення Ларисою Оленковською.

 

Відбувся обмін позитивним досвідом щодо реалізації бюджетного процесу на прикладі Кочубеївської об’єднаної громади – поки що єдиної на теренах області, утвореної в липні минулого року. До її складу увійшли населені пункти Заградівської, Орлівської та Пригір’ївської сільрад. Тож про позитивні кроки господарювання в нових умовах розповів та відповів на численні запитання учасників парктикуму Сергій Дмитриченко – староста сіл Орлове та Петрівське зазначеної ОТГ. Завдяки ось такому обміну думками, візитам у громади, активному спілкуванню між їхніми лідерами на Херсонщині «дозріває» для об’єднання ще кілька територіальних громад.

Актуальні проблеми, котрі наразі найбільше хвилюють сільських мешканців, порушили голови Високопільської і Нововоронцовської селищних рад Руслан Застава та Володимир Марчук. В зацікавленому обговоренні взяли участь сільські голови та інші представники громад усіх трьох районів. Радник голови райради, колишній голова Нововоронцовської селищної ради Світлана Рохальчук назвала речі своїми іменами. Зокрема, на її думку, деякі сільські голови самоусуваються від процесу, хоча могли б зробити значно більше для реформування місцевого самоврядування та покращення життя місцевих громад.

Зі слів представників громад, людей у глибинці сьогодні найбільше турбує відсутність доріг, незадовільне матеріально-технічне забезпечення лікувальних закладів, в тому числі районних лікарень. Населення чекає якісніших медичних послуг, аби не витрачати час та кошти на поїздки до лікарень сусідньої Дніпропетровщини. Слід також зробити все, аби в сусідні з Херсонщиною регіони не «перетікали» трудові ресурси через відсутність роботи в степових районах. Тож благополуччя та самодостатність громад сьогодні стоїть на першому місці в процесі обговорення переваг децентралізаційної реформи.

Всі новини