08.07.2016
На засіданні парламентського Комітету народні депутати розглянули законопроект щодо добровільного приєднання територіальних громад (№4772)
Версія для друкуВерсія для друку

6 червня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглядався законопроект №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)». Проект був представлений членам Комітету народним депутатом М.Федоруком. 

На підтримку законопроекту висловився Віце-прем'єр-міністр Г.Зубко, який взяв участь у засіданні Комітету.

Для розгляду цієї законодавчої ініціативи на засідання парламентського Комітету запрошено представника АМУ та директора Центру експертизи реформ місцевого самоврядування Генерального директорату ІІ з питань демократії Ради Європи Даніеля Попеску

Д.Попеску загалом позитивно оцінив законопроект №4772 як такий, що відповідає європейським принципам. Одночасно він висловив до нього декілька зауважень, які значною мірою співпадали з позицією АМУ, раніше доведеною до відома Комітету.

Директор Центру аналізу та розробки законодавства АМУ Я.Рабошук, який взяв участь у засіданні Комітету, висловив до законопроекту кілька принципових зауважень, відповідно до офіційної позиції АМУ. Він зазначив, що законопроект потребує доопрацювання.

За підсумками обговорення, Голова парламентського Комітету С.Власенко запропонував народним депутатам рекомендувати Верховній Раді взяти законопроект №4772 за основу, прийнявши його в першому читанні, з тим, щоб до нього можна було внести необхідні правкиТака пропозиція була підтримана членами парламентського Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Всі новини