29.11.2012
Нацкомпослуг шукає шляхи збереження тарифів від зростання
Версія для друкуВерсія для друку

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг розглянула та схвалила проект постанови «Про застосування на період переходу до стимулюючого регулювання прямолінійного методу нарахування амортизації для цілей формування тарифів».

Відповідно до Податкового кодексу в Україні існує кілька методів нарахування амортизації для включення у тариф. Це:зменшення залишкової вартості; прямолінійний; прискореного зменшення залишкової вартості; кумулятивний та виробничий. Причому, підприємство має право самостійно обирати метод нарахування амортизаційних відрахувань.

Метод прискореної амортизації передбачає більш швидке відшкодування вартості основних фондів за рахунок збільшення перших платежів. Це призводить до збільшення тарифу.

Підвищення тарифів поставить споживачів у складне становище, саме тому, Комісія рекомендує підприємствам-ліцензіатам використовувати виключно прямолінійний метод нарахування амортизації. Він передбачає виплату вартості, наприклад, обладнання більш повільно, але рівними платежами. Такий підхід збереже тарифи від зростання. Наразі, саме ця модель нарахування амортизації доречна в умовах переходу до стимулюючого тарифоутворення.

 

Всі новини