02.11.2012
Нацкомпослуг затвердила методики стимулюючого тарифу
Версія для друкуВерсія для друку
2 листопада Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг затвердила методики формування тарифів на принципах стимулюючого регулювання. Зокрема:
  • «Методику формування тарифів на транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами на принципах стимулюючого регулювання»;
  • «Методику формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання».
Ці документи були розроблені Нацкомісією на виконання вимог Закону «Про природні монополії» та «Національного плану дій на 2012 рік». Методики передбачають перехід на довгострокові (3-5 років) стимулюючі схеми тарифного регулювання у сферах транспортування теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення.
Перехід до стимулюючого регулювання дозволить, з одного боку, забезпечити підприємства ресурсами, необхідними для обслуговування та відновлення технічної інфраструктури та підвищити їх інвестиційну привабливість. З іншого боку, споживачі отримають вигоду від скорочення неефективних витрат компаній.
Методики пройшли громадське обговорення, у якому взяли участь підприємства-ліцензіати Комісії, науково-експертні організації та громадські об’єднання, що професійно займаються проблематикою комунальної сфери.
Зокрема, методики позитивно оцінили представники Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку та проекту USAID «Реформа міського тепло забезпечення в Україні».
Затверджені методики передбачають поєднання інтересів як споживачів, так і підприємств – монополістів. Зокрема, вони гарантують можливість отримання підприємством гарантованого прибутку, але тільки на ті кошти, що були інвестовані в підприємство. Крім того, до монополістів буде доводитися план зниження собівартості послуг (через зменшення втрат у мережах, енергозаощадження тощо). Це позитивно відобразиться на їх вартості для кінцевого споживача. Якщо суб’єкти господарювання будуть знижувати собівартість випереджаючими темпами, вони будуть мати гарантоване право на частину зекономлених коштів. Споживачі, у свою чергу, отримають якісні послуги за стабільною ціною.
«Вперше, у тарифну методику закладаються майбутні переваги для споживача. Це реалізується у вигляді завдання до підприємства знизити витрати. У сфері монополій відсутня конкуренція, тому виробник немає стимулів зменшувати витрати (у будь-якому випадку товар чи послуга буде придбана споживачем). Регулятор буде створювати такі умови, що спонукають виробника шукати можливості знизити витрати як би при наявності інших виробників на ринку», – роз’яснює суть нових методик Голова Нацкомпослуг В.Саратов.
Наразі методики направлені на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України, після чого вони наберуть чинності.
за інформацією
Урядового порталу

 

Всі новини