07.07.2016
Незабаром на розгляд парламентського Комітету буде подано нову редакцію Закону України «Про житлово-комунальні послуги»
Версія для друкуВерсія для друку

експерти АМУ працюють у складі робочої групи з лютого 2016 року

На розгляд комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства найближчим часом буде винесено проект Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який викладає в новій редакції діючий Закон.

Над підготовкою законопроекту до другого читання протягом лютого-липня 2016 року працювала Робоча група під головуванням заступника голови комітету, народного депутата України Альони Бабак. У роботі цієї групи постійно брали активну участь і представники Асоціації міст України, пропозиції яких були спрямовані на захист інтересів територіальних громад, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств.

Необхідно звернути увагу на такі новації, пропоновані законопроектом:

  • чіткий розподіл житлово-комунальних послуг на комунальні та житлову;
  • детальний опис механізму надання житлової послуги через інститут управителів;
  • отримання споживачами послуг (за виключенням послуг з постачання електричної енергії та природного газу) за чотирма різними моделями, як колективного так і індивідуального споживання. Моделі включають різні варіанти обслуговування внутрішньобудинкових мереж, межі відповідальності виконавця послуги, розподілу будинкових витрат за отримані послуги, механізму оплати отриманих послуг.
На переконання експертів Асоціації міст України, прийняття законопроекту у новій редакції сприятиме наданню споживачам якісних житлово-комунальних послуг та створенню дійсно конкурентного середовища на ринку послуг, а також забезпечить підвищення ефективності діяльності підприємств галузі.
Всі новини