03.12.2014
Новостворена Секція АМУ з питань адміністративних послуг провела перше засідання у Києві
Версія для друкуВерсія для друку

 

27 та 28 листопада у Києві в рамках реалізації проекту «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), що спільно реалізують USAID та Асоціація міст України, відбулося перше засідання Секції з питань адміністративних послуг. Мета заходу – обговорення необхідних законодавчих змін у сфері надання адмінпослуг та вироблення пропозицій щодо вирішення проблемних питань та удосконалення сфери.

У засіданні взяли участь керівники центрів з надання адміністративних послуг з міст-членів АМУ: Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Вінниця, Дніпропетровськ, Дрогобич, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Ірпінь, Кам’янець-Подільський, Київ, Кіровоград, Комсомольськ, Кременчук, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Миколаїв, Ніжин, Нова Каховка, Новоград-Волинський, Одеса, Прилуки, Рівне, Ромни, Сміла, Тернопіль Ужгород, Фастів, Херсон, Хмельницький, Чернівці, Чернігів. До роботи долучились представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За пропозицією експерта АМУ фахівці обговорили законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг».

Особливу увагу фахівці приділили особливостям реформи надання адміністративних послуг в Україні на сучасному етапі та розглянули останні законодавчі ініціативи Мінекономрозвитку. Учасники Секції детально зупинилися на проблемних питаннях надання у ЦНАПах адміністративних послуг Державної міграційної служби та у сфері земельних відносин.

Після теоретичної частини учасники Секції відвідали та ознайомилися з роботою Центру надання адміністративних послуг міста Києва.

За підсумками засідання та з врахуванням позиції представників міст експерти Асоціації підготують пропозиції до профільних державних органів щодо вирішення проблемних аспектів сфери, а також для врахування їх при розробці законодавчої бази реформ.

Нагадаємо, Секція з питань адміністративних послуг – це новостворена десята фахова Секція АМУ. Завдання Секції - створити паспорт сфери адмінпослуг - документ, що містить аналіз існуючого правового поля, основних проблем органів місцевого самоврядування у галузі, можливих шляхів їх вирішення. Результатом стануть пропозиції щодо розробки законодавства для проведення реформ у галузі. Документ розробляється Центром аналізу та розробки законодавства АМУ за участі місцевих фахівців.

 

 

Всі новини