01.06.2016
Охорона здоров’я
Версія для друкуВерсія для друку

засідання стратегічної робочої групи

У засіданні робочої групи беруть участь представники органів місцевого самоврядування з громад-членів АМУ, Міністерства охорони здоров’я, парламентського Комітету з питань охорони здоров’я, експертного середовища.

Також у роботі цієї групи бере участь експерт з Латвії Ульдіс Лікопс.

Модератором заходу стала аналітик Центру аналізу та розробки законодавства АМУ Вікторія Сидоренко, яка розповіла про стан та проблемні сторони сфери охорони здоров’я в Україні. Серед основних недоліків були названі такі:

-          невідповідність існуючої системи медичного обслуговування населення сучасним потребам суспільства;

-          зниження доступності медичної допомоги;

-          низька якість та несвоєчасність медичних послуг;

-          відсутність захисту населення від фінансових ризиків.

Також аналітик виокремила чинники наведених проблем. Це і неефективна структура надання медичної допомоги, і перекіс у бік спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги, неефективні принципи фінансування системи охорони здоров’я та інші.

За словами експерта з Латвії Улдіса Лікопса, Україна має таку картину, зокрема, через 70-річну радянську історію, яка закріпила у людей постійні очікування соціальних благ від держави.

У. Лікопс при розробці української стратегії розвитку галузі порадив не вдаватись до практики фінансування охорони здоров’я на рівні муніципалітетів. У Латвії за такої системи розповсюдилось велике недофінансування сфери певними органами місцевого самоврядування. Деякі ОМС вимагали у жителів обслуговуватись тільки у визначеній лікарні, що «подібне до рабства». Уряд був вимушений створювати окремий фонд, який сьогодні і фінансує цю галузь.

Серед нинішніх проблем Латвії він назвав завелику кількість медзакладів, проблеми з оподаткуванням приватних лікарень (оскільки вони всіляко ухиляються від сплати податків), а також – проблеми із об’єднанням медичних закладів з причин сильного спротиву головних лікарів.

Після обговорення презентацій відбулись  дві стратегічні сесії:

  • Організація галузі.
  • Контроль.

За результатами засідання робочої групи було визначено такі акценти майбутньої секторальної стратегії:

  • встановлення гарантованого державою рівня надання безоплатної медичної допомоги;
  • необхідність оптимізації мережі закладів охорони здоров’я з метою уникнення надмірних адміністративних  витрат;
  • розробка та затвердження галузевих стандартів та нормативів у сфері охорони здоров’я (зокрема, навантаження, тарифікація, оснащення);
  • перехід до системи фінансування медичної допомоги на основі стандартів та нормативів;
  • перехід до оплати праці працівників медичної сфери в залежності від навантаження, інтенсивності та результатів роботи;
  • на перехідний період до надання первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини передбачення можливості врахування особливих потреб населення громад у наданні первинної медичної допомоги (залишення окремих вузьких спеціалістів на первинному рівні: педіатрів, гінекологів, рентгенологів, тощо);
  • зміна підходів до перепідготовки сімейних лікарів.

Завантажити презентації спікерів:

Запрошуємо до обговорення! Пропозиції надсилайте на електронну пошту vika@auc.org.ua 

 

Всі новини