05.10.2012
Органи місцевого самоврядування позбавили права встановлювати та затверджувати тарифи на перероблення та захоронення побутових відходів
Версія для друкуВерсія для друку

2 жовтня Верховна рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання у сфері комунальних послуг» (р.№10499).

Закон позбавляє органи місцевого самоврядування права встановлювати та затверджувати тарифи на перероблення та захоронення побутових відходів, передавши такі повноваження до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. На відміну від попередньої редакції законопроекту, після доопрацювання Закон  пропонує такі нововведення застосовувати для населених пунктів з чисельністю населення понад 100 тисяч осіб.

Зауваження АМУ, що такі зміни не підтримуються частиною міських рад, не були взяті до уваги. АМУ провело опитування серед міст щодо цього законопроекту. Серед міст обласного значення негативно ставляться до таких змін Львів, Луганськ, Рівне, Хмельницький, Миколаїв; не заперечували проти таких змін Запоріжжя, Одеса, Кривий Ріг.

 

Аналітичний центр

Асоціації міст України

 

Всі новини