26.11.2012
Організацію і фінансування громадських та тимчасових робіт буде впорядковано
Версія для друкуВерсія для друку

інформує Аналітичний центр АМУ

На сайті Мінсоцполітики розміщено для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру».

За даними Державної служби зайнятості України кількість залучених незайнятих осіб до громадських робіт постійно зростає. Так у 2009 році до громадських оплачуваних робіт  було залучено 241, 8 тис.осіб,  у 2010 році – 319,4 тис.осіб, у 2011 – 364,8 тис. осіб, у І півріччі 2012 року – 215,1 тис. осіб.  В оплачуваних громадських роботах протягом 2011 року у Черкаській та Полтавській областях брав участь кожний третій незайнятий громадянин, у  Кіровоградській, Луганській, Чернівецькій областях - кожний четвертий, у середньому по країні – кожний п’ятий.

Громадські оплачувані роботи переважно організовуються на об’єктах соціальної сфери: надання послуг інвалідам, інформування населення про порядок отримання житлових субсидій, виконувались роботи із благоустрою та озеленення населених пунктів, розчистки територій від снігу,  попередження та ліквідації наслідків весняних повеней та паводків.

 В умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості оплачувані громадські роботи набувають особливого значення. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу і є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. Оплачувані громадські роботи приносять суспільну користь і сприяють соціально-економічному розвитку територій.

 Необхідність розробки нового порядку обумовлена ухваленим у липні 2012 року Законом України «Про зайнятість населення», яким визначено поняття громадських робіт та робіт тимчасового характеру.

У проекті постанови визначено:

  • перелік громадських та тимчасових робіт, їх ознаки та характеристика;
  •  перелік категорій осіб, які залучаються до цих видів робіт;
  • порядок організації та фінансування органами місцевого самоврядування  тимчасових та громадських робіт.

Зокрема, органи місцевого самоврядування  при формуванні бюджету на наступний рік разом з центрами зайнятості  визначають планові обсяги коштів на організацію громадських робіт, прогнозну чисельність осіб, в тому числі зареєстрованих безробітних, які будуть залучені до їх виконання, та потребу в коштах Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Рішення щодо організації та фінансування громадських робіт приймається міськими радами не пізніше 30 календарних днів після затвердження ними бюджету. В рішенні визначається перелік видів громадських робіт, яких потребує відповідна територіальна громада, джерела, обсяги фінансування.

Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду пропорційно рівними частинами у разі участі в таких роботах зареєстрованих безробітних, а за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших джерел, не заборонених законодавством – у разі участі інших осіб.

Ознайомитись з текстом проекту постанови. 

 

 

 

Всі новини