26.11.2012
Особливості розробки міськими радами генеральних планів розвитку
Версія для друкуВерсія для друку

розглянули на фаховій майстерні в Закарпатському РВ АМУ

23 листопада в Закарпатському регіональному відділені АМУ в рамках проекту «ДІАЛОГ», що реалізується АМУ за  фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) відбулась фахова майстерня на тему: «Особливості організації міськими і селищними радами розробки просторових (генеральних) планів розвитку».

Учасники фахової майстерні – міські та селищні голови, секретарі рад та головні архітектори міських та районних рад, зібрались у мальовничому с. Поляна Свалявського району Закарпатської області.

Модератором майстерні була головний архітектор проектів ДПІ «Закарпатдіпромісто» Є. Асталош, серед гостей  - начальник інспекції ДАБК в Закарпатській області В.Коблик та заступник начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації О.Боршовський/

Є.Асталош розповіла про зміст генерального плану як основного документу, що регулює розвиток міста, а також про те що він регламентує. Так, 40% міст мають генплани, але на даний час вони потребують коригування. Продемонструвала  нещодавно вже розроблені генплани для селища Воловець та села Усть Чорна, Тячівського району, показала карти-схеми проектованих територій.

О.Боршовський детально зупинився на законодавчій та нормативній базі планування та забудови населених пунктів. 

В.Коблик розповів про  внесені зміни до законодавчих актів, що регулюють містобудівну діяльність. Зокрема, звернув увагу на прийняті напередодні фахової майстерні зміни до Закону України  №3038-17 «Про регулювання містобудівної діяльності».

Учасники фахової майстерні також змогли обмінятися досвідом та висловити наболілі проблеми, які виклали у зверненні до відповідних управлінь облдержадміністрації і до АМУ.

 

Всі новини