14.11.2011
Освітяни визначили пріоритетні напрями розробки нормативно-правових актів
Версія для друкуВерсія для друку

засідання секції АМУ «Освіта» відбулося 10-11 листопада у Запоріжжі

У засіданні взяли участь понад 30 керівників управлінь та відділів освіти міст-членів АМУ з 12-ти областей України.

З вітальним словом до присутніх звернулись заступник Запорізького міського голови Каптюх Ю.В., заступник голови Запорізької ОДА Ярмощук М.А., начальник управління освіти та науки Запорізької ОДА Вірозубов О.Г.  Директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Кузьменко В.І. виступив з доповіддю «Здобутки Департаменту освіти, науки, молоді та спорту у виконанні делегованих повноважень в сфері освіти».

Аналітик Проекту «Діалог» Вікторія Карабутова  доповіла присутнім про позицію  Міністерства освіти, науки, молоді та спорту щодо проблемних питань у діяльності органів місцевого самоврядування в сфері освіти, раніше поставлених фахівцями галузі. Представила присутнім основні проекти нормативно-правових актів, що оприлюднені на сайті МОН та перебувають на розгляді у профільних Комітетах ВР.

Особливу дискусію серед освітян  викликав законопроект «Про оренду дошкільних навчальних закладів» (р. № 9264), що наразі розглядається у Комітеті ВР з питань науки та освіти. Учасники засідання висловились щодо необхідності врегулювання правових аспектів оренди приміщень закладів дошкільної освіти. Наголосили, що запропоновані законопроектом умови оренди не є прийнятними для органів місцевого самоврядування і можуть завдати збитків місцевим бюджетам.

Учасники засідання визначили пріоритетні напрямки розробки нормативно-правових актів у сфері освіти:

  • усунення неузгодженостей статей 89 та 91 Бюджетного кодексу України  щодо здійснення фінансування видатків на позашкільну освіту;
  • запровадження контрактної форми роботи з педагогічним працівником в разі необхідності його залучення до педагогічної діяльності після досягнення ним пенсійного віку;
  • правове врегулювання оренди приміщень дошкільних навчальних закладів;
  • затвердження санітарних правил облаштування та утримання дитячих дошкільних закладів, що відповідатимуть сучасним умовам;
  • введення посади медичної сестри у штатні розклади навчальних закладів, незалежно від кількості дітей, які навчаються;
  • недопущення внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в частині доповнення делегованих повноважень органів місцевого самоврядування компетенцією щодо створення необхідних умов для здобуття професійно-технічної освіти, сприяння діяльності професійно-технічних навчальних закладів державної та комунальної форм власності).

Учасники Секції «Освіта» ознайомилися з роботою навчальних закладів м. Запоріжжя: гімназії №11 з поглибленим вивченням іноземних мов та дошкільного навчального закладу «Лазурний».

 

Дивитися фотогалерею

Всі новини