17.10.2012
Парламент прийняв Закон, що обмежує повноваження органів місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

у сфері екології та природних ресурсів

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні) №10218.

В пояснювальній записці сказано, що Закон спрямований на вдосконалення законодавчого регулювання відносин, пов‘язаних з виконанням функцій державного управління в галузі охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів органами виконавчої влади, уточнення повноважень окремих центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у даній сфері.

Експерти ж АМУ відмічають, що Законом передбачена концентрація влади на регіональному рівні, за рахунок розширення повноважень обласних державних адміністрацій, та централізація виконавчої влади за рахунок розширення повноважень відповідних центральних органів влади.

Крім того, закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими звужуються права посадових осіб, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, складати протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 153 КУпАП «Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів».

Нагадаємо, АМУ направиляла листи з відповідними зауваженнями щодо законопроекту Голові Верховної Ради В.Литвину, та головам парламентських Комітетів з питань бюджету і з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

 

Всі новини