03.10.2012
Парламент змінив процедуру відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення
Версія для друкуВерсія для друку

2 жовтня 2012 р. Верховна рада  прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення (реєстр.№ 11116).

Законом пропонується розділити поняття «зміни цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває у власності та користуванні» та «надання земельної ділянки із зміною цільового призначення земельної ділянки».

 Головні зміни, запропоновані цим Законом стосуються процедур погодження проектної документації із землеустрою. Закон пропонується замінити погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки Комісією з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, на вибіркове погодження відповідної документації окремими представниками територіальних органів виконавчої влади залежно від режиму використання земельної ділянки. І в обов’язкому порядку пропонується погоджувати документацію із землеустрою лише із органом земельних ресурсів.

Таким чином, запропоновані зміни порушують принцип «єдиного вікна» та позбавляють місцеві ради здійснювати контроль за строками здійсненням погодження проектної документації. Безконтрольне здійснення погодження проектної документації може призвести до збільшення строків розгляду і втрат надходжень до місцевих бюджетів, особливо щодо погодження проектної документації про надання в оренду земельних ділянок суб’єктам господарської діяльності.

 Разом з тим, законопроектом не визначено відповідального органу, який би встановлював перелік необхідних органів влади, які погоджуватимуть документацію із землеустрою. В цілому спроби спростити процедури погодження проектної документації із землеустрою можна вважати більше позитивними ніж негативними.

Аналітичний центр
Асоціації міст України
 
Всі новини