07.07.2016
Парламентський Комітет з питань науки і освіти повернув на доопрацювання законопроект, який запроваджує обов’язкове харчування для всіх учнів за рахунок коштів місцевих бюджетів
Версія для друкуВерсія для друку

позицію Асоціації міст України враховано

6 липня відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

У засіданні взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, представники громадськості. АМУ представляла аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Л.Мозгова.

Питання, внесені до порядку денного засідання, в цілому стосувались вищої освіти, розвитку науки та діяльності Державного фонду фундаментальних досліджень. Порушувалась проблема духовної культури нації.

У розділі «Різне» розглядався актуальний для органів місцевого самоврядування законопроект:

  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (обов’язковості харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів)» (№ 4682).

Проектом пропонується запровадити обов’язкове харчування за рахунок коштів місцевих бюджетів для всіх учнів, а також розширити категорії дітей, які забезпечуватимуться безкоштовним харчуванням у школах. Зокрема, Законопроектом додатково пропонується забезпечити харчуванням 2,2 млн. дітей. Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту на забезпечення таких повноважень необхідно 6 млрд. гривень. Зазначимо, що такий розрахунок не враховує збільшення видатків на організацію харчування дітей, пов’язаних із зростанням кількості дітей, які харчуватимуться (розширення їдальні, забезпечення додатковим обладнанням, збільшення кількості персоналу і т.д.); розширенням категорій дітей, які забезпечуватимуться безкоштовним харчуванням.

Окрім цього, законопроект містить внутрішні неузгодженості. Так, змінами до абзацу другого частини третьої статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту» пропонується розширити категорії дітей, які забезпечуються безкоштовним харчуванням, у той же час, у наступному абзаці передбачається можливість співфінансування за рахунок батьківської плати харчування всіх категорій дітей 1-11(12) класів.

Раніше АМУ зверталася до парламентського Комітету з питань науки і освіти з проханням доопрацювати законопроект №4682.

Оскільки на перше читання виноситься проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення безкоштовного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» №3829, Комітет прийняв рішення повернути Законопроект №4682 на доопрацювання. Позиція Асоціації міст України була врахована.

Всі новини