05.10.2012
Перший Національний конгрес з паліативної та хоспісної допомоги
Версія для друкуВерсія для друку

відбувся 26-27 вересня в Ірпіні

Мета проведення конгресу -  визначення місця паліативної допомоги в системі охорони здоров’я України. Учасниками заходу стали Представнику МОЗУ,  керівники управлінь та відділів охорони здоров'я міських рад, керівники закладів охорони здоров'я, представники неурядових організацій.

Під час конгресу розглядався цілий ряд питань:

- Контроль за обігом наркотичних засобів в медичній сфері: перешкоди доступу до лікарських засобів та шляхи вирішення.

- Паліативна допомога для ВІЛ-інфікованих осіб.

- Стандарти надання паліативної допомоги вдома та в стаціонарі.

- Особливості надання паліативної допомоги в міській та сільській місцевості.

- Соціальна складова паліативної допомоги.

- Взаємодія медичної та соціальної служб при організації системи паліативної допомоги.

Очікується, що результатом конгресу має стати краща якість надання паліативної допомоги тяжко хворим і нові проекти у цій сфері. 

 

Нагадаємо, 27 вересня була підписана Угода про співпрацю між Асоціацією міст України та ВГО «Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги». Угодою передбачено, що сторони працюватимуть над створенням та популяризацією серед мешканців міст України суспільної думки щодо важливості розбудови паліативної та хоспісної допомоги, яка має відповідати новому рівню розвитку українського суспільства. Асоціація та Ліга працюватимуть над вирішенням найгостріших питань надання органами місцевого самоврядування соціально-медичних послуг населенню, формуванням сприятливого інформаційного середовища задля підтримки та розвитку паліативної та хоспісної допомоги. Важливими пунктами Угоди є домовленість про створення та розвиток культури та волонтерства в містах України, а також удосконалення нормативно - правового регулювання паліативної та хоспісної допомоги.

 

Всі новини