28.11.2012
Перший всеукраїнський Форум міст, дружніх до дитини
Версія для друкуВерсія для друку

проходить 27 -28 листопада у Вінниці

27 листопада у Вінниці розпочав роботу перший національний Форум міст, дружніх до дитини, організований Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно із Вінницькою міською радою. Упродовж двох днів представники різних міст України та іноземні делегації обмінюються досвідом щодо роботи із дітьми, а також обговорюватимуть можливість створення в Україні мережі міст, дружніх до дітей. У відкритті Форуму взяли участь високоповажні гості, зокрема  голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіє Мокуо та Уповноважений Президента України з прав дитини Ю.Павленко.

Форум став своєрідним майданчиком для спілкування і обговорення вдалих проектів і напрацювань. Учасники жваво обмінювались досвідом та налагоджували співпрацю. А головне - визначались із перспективою створення в Україні мережі міст, дружніх до дітей. Зокрема, учасники ознайомились та обговорювати проект Концепції національної мережі міст, дружніх до дітей,  Статуту органів місцевого самоврядування  «Асоціація міст та районів, дружніх до дітей» та інші організаційні питання.

Це перший національний форум в Україні, - каже голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо. - Хоча сама ініціатива зародилась шість років тому. І нині вже двадцять міст приєднались до цієї програми. Завдяки цьому форуму сподіваємось об'єднати їх усіх, щоб він став майданчиком залучення усе нових і нових міст до цього проекту.

В свою чергу Уповноважений з прав дитини Ю.Павленко заявив, що діти мають право впливати на рішення міської влади, висловлювати своє бачення того, яким має бути їхнє місто. За його словами, йдеться про важливість залучення дітей до управління містом, врахування думки дітей під час розгляду і вирішення питань, які мають безпосередній вплив на їхнє життя. Зокрема міська влада має забезпечувати право кожної дитини бути повноправним членом громади міста, активним учасником соціального, культурного життя, почуватися безпечно на вулицях міста, мати місця для дозвілля та відпочинку, отримувати якісні соціальні послуги і мати до них вільних доступ.

 

Всі новини