27.05.2016
Під час Дніпропетровської регіональної платформи обговорювали зміни до Конституції України в частині децентралізації
Версія для друкуВерсія для друку

25 травня 2016 року в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулося засідання Дніпропетровської регіональної платформи з розвитку місцевого самоврядування на тему «Про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації».

У засіданні взяли участь народні депутати України  І.Куліченко та М.Курячий, голова Дніпропетровської обласної ради Г.Пригунов, міські голови, заступники міських голів та секретарі міських рад області.

Засідання провів голова Дніпропетровського РВ АМУ Дніпродзержинський міський голова А.Білоусов.

Під час заходу розглядалися такі питання:

- Зміни до Конституції в частині децентралізації.

- Досягнення та перспективи бюджетної децентралізації. Про роботу бюджетного комітету та пропозиції щодо посилення місцевих бюджетів.

- Проблеми децентралізації та передача повноважень на міста.

- Взаємодія органів державної влади у процесах децентралізації. Актуальні питання адміністративно - територіальної реформи: утворення  об’єднаних територіальних громад навколо міст.

Голова Дніпропетровської обласної ради  Г.Пригунов в своєму виступі відзначив що питанню децентралізації надається дуже важливе значення. В області проводиться велика робота по втіленню реформ і Дніпропетровщина є лідером в цьому. Уже створено 16 об’єднаних територіальних громад на черзі ще 20.Результати бюджетної децентралізації переконують у ефективності і невідворотності цього процесу.

Народний депутат І.Куліченко  розповів про роботу бюджетного комітету ВР України та напрацьовані пропозиції щодо посилення місцевих бюджетів. Він відмітив позитивні досягнення у наповненні місцевих бюджетів та переваги для об’єднаних територіальних громад, що підтвердив у своєму виступі голова Апостолівської об’єднаної міської громади С.Нігай.

Народний депутат М.Курячий звернув увагу на необхідність децентралізації влади, внесення змін до Конституції України та перспективи створення індустріальних парків.

Усі учасники заходу погодилися, що саме Асоціація міст України може допомогти у об’єднанні громад та покращення співпраці органів регіонального самоврядування та самоврядування громад.

            

Всі новини