06.10.2015
Під час семінару «Роль та можливості осередків фізкультурно-спортивного руху в органах місцевого самоврядування. Досвід Івано-Франківської міської ради»
Версія для друкуВерсія для друку

представники місцевого самоврядування з усієї України ділились досвідом роботи у сфері спорту

30 вересня - 1 жовтня Асоціація міст України спільно з комітетом фізкультури і спорту міськвиконкому Івано-Франківської міської ради провела семінар «Роль та можливості осередків фізкультурно-спортивного руху в органах місцевого самоврядування». 

У заході взяли участь представники 17 муніципалітетів з Києва, Львова, Житомира, Луцька, Вінниці, Запоріжжя, Миколаєва, Кіровограду, Рівного, Хмельницького, Черкас, Чернівців, Чернігова, Калуша, Бурштина та Яремчі. Протягом двох днів учасники мали нагоду ознайомитись з роботою комітету фізичної культури і спорту міста Івано-Франківська, а також обмінятись досвідом роботи галузі спорту в різних містах країни.

 

Івано-Франківськ не випадково був обраним місцем проведення такого семінару. Адже в місті розвивається понад 50 видів спорту, функціонує 13 спортивних шкіл, в яких навчається близько 5400 учнів. Понад 160 медалей різного ґатунку здобувають спортсмени міста чемпіонатах України, Європи та світу, а також на різних міжнародних змаганнях.

Відкрив роботу семінару заступник міського голови М.Верес та виступ вихованців Івано-Франківської музичної школи №1 та вокально-інструментального ансамблю тріо бандуристів «Намисто».

У перший день учасникам презентовано досвід роботи комітету фізичної культури і спорту виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, маркетингу надання оздоровчих послуг в Івано-Франківську, досвіду реалізації дитячих турнірів з тенісу, промоційного потенціалу молодіжного та спортивного середовища міста, сучасного спортивного покриття та його характеристик. 

«Цей семінар є справді новим поштовхом до дій. Інновації, які ми побачимо тут, обов’язково втілимо у своєму місті. Думаємо, що учасники з інших міст також скористаються досвідом Івано-Франківська. Наприклад, мені дуже сподобалася ідея організації уроків плавання. Ми також хочемо втілити це у Кіровограді», - розповіла начальник відділу сім’ї та молоді виконавчого комітету Кіровоградської міської ради Л.Дорохіна.

Опісля презентацій учасники ознайомились зі спортивною базою Івано-Франківська. Зокрема, гості побачили базу СДЮШОР №1 з гімнастики, базу обласної дитячо-юнацької спортивної школи, коледжу фізичного виховання, дитячо-юнацької спортивної школи №2 та спортивну базу муніципального фізкультурно-оздоровчого центру.

«Не кожне місто в Україні має подібну спортивну базу. В Івано-Франківську є чудові умови для розвитку різноманітних видів спорту, як олімпійських, так і не олімпійських, тому я не здивована, що спортсмени Вашого міста здобуваються таку велику кількість нагород», - зазначила учасниця з Миколаєва О.Гетьманченко.

На другий день заходу учасники мали нагоду дізнатись про роль фізичної культури в загальноосвітніх школах міста, а також про розвиток фітнесу в місті. 

Окрім досвіду роботи Івано-Франківська, учасники дізнались і про роботу відділу фізичної культури і спорту Кіровоградської міської ради, про що розповів С.Іванов - заступник начальника відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради.

Голова комітету фізичної культурі і спорту Вінницької міської ради С.Краєвський поділився з учасниками досвідом роботи в місті Вінниця, зазначивши, що вже знає, які з проектів побачених в Івано-Франківську, реалізовуватиме у своєму регіоні. Дізнались гості семінару також і про досвід роботи управління молоді і спорту Хмельницької міської ради.

Опісля для гостей міста був проведений сеанс одночасної гри в швидкі шахи та екскурсія історичними місцями Івано-Франківська.

За словами координатора професійного розвитку Асоціації міст України Н.Ганущак, в Івано-Франківську учасники зуміли почерпнути для себе великий досвід роботи комітету фізичної культури і спорту виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, поділились власним досвідом роботи, а головне – зуміли обговорити ті проблеми розвитку спорту, котрі наразі є в нашій країні. 

Подібні заходи, за словами організаторів, в майбутньому, можливо будуть організовуватись частіше. Зокрема, наступний подібний захід заплановано провести в Луцьку, де зовсім нещодавно зробили реконструкцію головної спортивної арени.

 

Всі новини