08.10.2013
Підсумки семінару «Актуальні питання духовно-патріотичного виховання молоді»
Версія для друкуВерсія для друку

який відбувся 3-4 жовтня 2013 року у м. Івано-Франківську

У заході, організованому в рамках роботи Секції АМУ з питань сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту,  взяли участь начальники управлінь (відділів) сім’ї та молоді Вінницької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луцької, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської, Яремчанської міських рад.

Відкрив роботу семінару та привітав учасників заступник Івано-Франківського міського голови М.Верес. Координатор Секції АМУ Н.Ганущак виголосила привітання  від Міністерства молоді та спорту України та від Асоціації міст України. 

В. Дудчак Володимир, начальник Головного обласного управління сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської обласної державної адміністрації, також привітав учасників та презентував реалізацію обласної комплексної програми «Молодь Прикарпаття» (2010-2015 роки).

Начальник Івано-Франківського управління сім’ї, молоді та ґендерної політики В.Соловйов розповів про:

 - організацію оздоровлення та відпочинок дітей віком від 7 до 17 років;

- сприяння діяльності молодіжних та жіночих  громадських організацій (31 громадська та 8 жіночих);

- патріотичне виховання (відзначено 95-у річницю молодих борців  за волю полеглих у бою під Крутами) тощо;

 - міську патріотичну науково-пізнавальну молодіжну програму «Чорний ліс» (березень-червень п.р.): проведено конкурси та вікторини на знання історії, краєзнавства, етнографії, туристичної техніки, спортивні змагання, основи пішохідного туризму, змагання на орієнтування на місцевості тощо;

- підтримку творчої та обдарованої молоді, організація дозвілля молоді  (проведення заходів дозвіллєво-відпочинкового характеру: ХХІІІ фестиваль естрадно-спортивного танцю «Фкст-2013», КВН «Лінійка+»; благодійні концерти; діяльність трудових загонів «Ми працею славимо тебе, Україно»; турніри «Що? Де? Коли?»; святкування Дня Матері;

- формування здорового способу життя та профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі (проект «Збережи життя» реалізується християнськими організаціями; боротьба з тютюнопалінням «Обміняй цигарку  на цукерку» тощо;

- попередження насильства у сімї (у І півріччі опрацьовано 463 звернення громадян про випадки насильства у сімї: 351-від жінок; 112-від чоловіків) ;

- підтримку молодіжного підприємництва (Управління  спільно з молодіжним центром «Еталон» реалізує проект «Студентські бізнес-студії» та здійснює підтримку проекту «Професійна орієнтація старшокласників»;

- підтримку багатодітних та неповних сімей, соціальна підтримка сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;

- розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, соціально-правова підтримка осіб з їх числа.

Також В.Соловйов зупинився на проблемних питаннях в роботі управління сім’ї, молоді та ґендерної політики Івано-Франківської міської ради: реалізація права багатодітних родин на пільги, передбачені чинним законодавством України внаслідок відсутності бланків посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї; тривалий термін присвоєння почесного звання «Мати-героїня» Указом Президента України; відсутність посвідчень на нагрудних знаків «Мати-героїня», внаслідок чого не проводиться перерахунок пенсій.

Вивчаючи практичний досвід Івано-Франківська, учасники семінару відвідали:

  • школу І-ІІІ ступенів «Католицька школа святого Василія Великого», яка  функціонує з 2002 року під опікою сестер-василіянок, дотримуючись стандарту освіти та застосовуючи принципи християнської моралі, ідеї прогресивної освіти. Ірина Кіяк, директор школи розповіла про морально-духовне виховання школярів в умовах сучасного світу; про учнівське самоврядування; про поділ класів для вивчення української та англійської мови; про науково-методичну роботу: введення світоглядного природничого курсу «Довкілля»; про проведення різноманітних семінарів для керівників шкіл, бібліотекарів; про активну участь учнів у загальноміських заходах навчально-виховного спрямування. Учні католицької школи стають освіченими, вихованими, культурними, духовними, компетентними, креативними, здобувають загальний фізичний, психічний, вольовий розвиток, отримують навички безпеки життєдіяльності;
  • дитячо-юнацький пластовий центу, який сприяє всебічному та патріотичному вихованню та самовихованню особистості, яка сповідує відповідальність, здатність розуміти та поважати інших людей, готовність прийти на допомогу, пошану до національної культури, патріотизм, відданість демократичним принципам, екологічну свідомість, прагнення до миру і справедливості.

Цікавою була зустріч у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім. С.Бандери, де директор Г.Савченко розповіла про роботу Центру, організацію різнопланових виставок. Учасники семінару ознайомилися з презентацією діяльності дитячої студії декоративно-прикладного мистецтва «Перлина» під керівництвом Сізьоміної Наталії. Учні показали майстер-клас з вишивки бісером, представили свої картини.

 

Зацікавила учасників діяльність міського соціально-реабілітаційного центру матері та дитини «Містечко милосердя Святого Миколая», який знаходиться у с. Горохолино Богородчанського району. Центр є комунальною власністю Івано-Франківської міської ради. Його діяльністю опікуються сестри-монашки. Протягом І півріччя п.р. в Центрі постійно перебувало 50 осіб. На діяльність Центу з міського бюджету передбачено 140 тис. грн., з них профінансовано 66,8 тис. грн. Головним завданням Центу є надання соціальної допомоги із забезпеченням проживання тим людям, які потребують негайної допомоги. Директор Центру О.Триндохір розповіла про нелегку, але надто потрібну роботу; про організацію навчання та виховання дітей та їх батьків, які тут знаходяться, про волонтерську допомогу, про допомогу небайдужих громадян області у діяльності Центру.

Завершився семінар відвіданням Манявського скиту: Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря, названого в історії другим Афоном, твердині православ'я. У 2011 році Скит відсвяткував своє 400-річчя.

Учасники семінару перейняли цікавий досвід роботи Івано-Франківського управління сім’ї, молоді та ґендерної політики міської ради, обговорили проблемні питання галузі.

 

 

Всі новини