19.05.2016
Підсумки засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти
Версія для друкуВерсія для друку

18 травня відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням першого заступника голови Комітету О.Співаковського. У роботі взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, науковці, представники громадськості. Асоціацію міст України представляла аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Л.Мозгова.

Серед винесених на розгляд Комітету питань обговорювався проект Закону, що стосується діяльності органів місцевого самоврядування:

  • «Про внесення змін до статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту» щодо забезпечення права інвалідів на доступ до позашкільної освіти» (№2073а)

Законопроект передбачав додатково віднести до категорії осіб, які безплатно здобувають позашкільну освіту, дітей-інвалідів у віці з 18 до 23 років, які продовжують навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних закладах. Оскільки фінансування державних і комунальних позашкільних навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, пропоновані зміни призведуть до додаткових витрат із місцевих бюджетів на забезпечення таких додаткових гарантій.

Л.Мозгова висловила позицію АМУ щодо необхідності визначити розмір та джерела покриття витрат місцевим бюджетам із Державного бюджету на навчання таких дітей у гуртках, щоб не допустити обмежень у здобутті ними такої освіти.

Народні депутати О.Співаковський та В.Литвин підтримали позицію АМУ щодо необхідності визначення джерел фінансування освіти зазначеної категорії осіб. Представники Міністерства фінансів України, зважаючи на необхідність додаткового фінансування, просили відхилити законопроект.

Позиція Асоціації міст України була врахована, Комітет прийняв рішення підтримати законопроект із внесенням поправок, зазначених у зауваженнях.

Поряд із іншим на розгляд Комітету винесено електронну петицію Захистимо професійну освіту України!”, у якій було порушено питання необхідності прийняття Закону України «Про професійну освіту». У ході обговорення заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ю.Клименко зауважила про неспроможність громад міст утримувати заклади професійної освіти та інтерес місцевого самоврядування до майна закладів.

Аналітик АМУ Л.Мозгова спростувала думку щодо неспроможності громад окремих міст-обласних центрів утримувати заклади професійної освіти, зокрема, акцентувала на офіційній інформації, зібраній АМУ, та зазначила про необхідність враховувати показник регіонального замовлення для забезпечення потреб ринку праці на місцях.

Комітет прийняв рішення підтримати петицію.

Всі новини