14.07.2016
Підсумки засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти
Версія для друкуВерсія для друку

13 липня відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням першого заступника голови Комітету О.Співаковського. У роботі взяли участь представники міністерств, громадськості, засобів масової комунікації, а також аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України Л.Мозгова.

Серед законопроектів, актуальних для діяльності органів місцевого самоврядування, розглядались:

  • повторно проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (обов’язковості харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів)» (№ 4682)

Законопроект пропонує запровадити обов’язкове харчування за рахунок коштів місцевих бюджетів для всіх учнів, а також розширити категорії дітей, які забезпечуватимуться безкоштовним харчуванням у школах. Зокрема Законопроектом додатково пропонується забезпечити харчуванням 2,2 млн. дітей. Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту на забезпечення таких повноважень необхідно 6 млрд. гривень. Зазначаємо, що такий розрахунок не враховує збільшення видатків на організацію харчування дітей, пов’язаних із зростанням кількості дітей, які харчуватимуться (розширення їдальні, забезпечення додатковим обладнанням, збільшення кількості персоналу і т.д.); розширенням категорій дітей, які забезпечуватимуться безкоштовним харчуванням.

Окрім цього, Законопроект містить внутрішні неузгодженості. Так, змінами до абзацу другого частини третьої статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту» пропонується розширити категорії дітей, які забезпечуються безкоштовним харчуванням, у той же час у наступному абзаці передбачається можливість співфінансування за рахунок батьківської плати харчування всіх категорій дітей 1-11(12) класів. Читати позицію Асоціації щодо законопроекту №4682.

Комітет прийняв рішення прийняти за основу Законопроект із рекомендаціями.

Позиція Асоціації міст України була врахована.

  • Проект Закону про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності (№2721)

Законопроект пропонує накласти мораторій на закриття, ліквідацію, реорганізацію та пониження ступеня шкіл, що негативно вплине на процеси децентралізації, реалізацію урядової програми з оптимізації мережі навчальних закладів та міністерську реформу з питань створення освітніх округів. Окрім того, основні норми законопроекту суперечать Закону України «Про місцеве самоврядування».

Комітет прийняв рішення повернути законопроект на доопрацювання.

  • Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про загальну середню освіту” щодо запобігання реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у селах, селищах, та наповнюваності класів (реєстр. № 2760)

Проект Закону пропонує питання реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості вирішувати лише за згодою територіальної громади села, селища шляхом проведення загальних зборів громадян.

Комітет прийняв законопроект за основу.

Всі новини