14.07.2016
Питання наповнення місцевих бюджетів та вплив новацій податкового законодавства на виконання місцевих бюджетів розглянули у Вінницькому РВ АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

місцеві посадовці взяли участь у практикумі із застосування законодавства в рамках ПУЛЬСу

12 липня у Вінниці відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Місцеві податки і збори. Вплив новацій податкового законодавства на формування і виконання місцевих бюджетів». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (проект «ПУЛЬС»), що впроваджує Асоціація міст України за підтримки агентства США з міжнародного розвитку.

 

Учасниками заходу стали заступники міських голів, начальники фінансових управлінь, головні бухгалтери міст – членів РВ.

У ході навчання розглянуто такі питання:

- аналіз проектів змін до Податкового та Бюджетного кодексів та їх вплив на бюджети органів місцевого самоврядування;

- місцеві бюджетні програми та практика їх написання органами місцевого самоврядування;

- поняття плати за землю;

- співпраця органів місцевого самоврядування з органами державної фіскальної служби з питань планування місцевих бюджетів;

- стимулювання формування спроможних громад: законодавчі аспекти.

Доповідачами з цих питань були Олександр Горба, заступник директора департаменту фінансів Вінницької ОДА, Олександр Іванишин, завідувач сектору аналізу і контролю виконання місцевих бюджетів, Таїса Джоган, начальник відділу доходів та економічного аналізу, Ігор Вернигор, консультант з бюджетних питань Асоціації міст України.

Учасники практикуму активно обговорили питання застосування бюджетного та податкового законодавства при формуванні місцевих бюджетів. Як позитивний приклад  діяльності об’єднаних територіальних громад розглянуто виконання бюджетів Калинівської та Студенянської об’єднаних громад у 2016 році.

У ході практикуму консультант з бюджетних питань Ігор Вернигор ознайомив присутніх з проектами законодавчих актів, які ввійшли до децентралізаційного пакету, запропонованого Асоціацією міст України.

 

 

Всі новини