19.10.2012
Питання подальшого впровадження місцевої демократії
Версія для друкуВерсія для друку

розглянула комісія Конституційної асамблеї з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою

18 жовтня 2012 р. відбулося засідання комісії Конституційної асамблеї з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, де розглядалися переважно питання дальшого впровадження місцевої демократії. Як було видно з висловлюваних позицій, комісія схиляється до того, щоб передбачити в розроблюваних пропозиціях для Конституційної асамблеї обов’язковість прийняття територіальними громадами своїх статутів, а також розширене поняття громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування.

В зв’язку з цим присутній за засіданні директор Аналітичного центру АМУ В.Пархоменко висловив думку про недоцільність та необґрунтованість в умовах глибоко деталізованого законодавства України про місцеве самоврядування запровадження обов’язковості статутів територіальних громад.

Недоцільним, особливо за умов багатопартійної системи, є і громадський контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування в формі різноманітних перевірок громадськими організаціями діяльності підрозділів місцевих рад та їхніх виконавчих комітетів. Належний громадський контроль цілком забезпечується незалежними ЗМІ; відкритістю засідань сесій місцевий рад, їхніх постійних комісій, виконавчих комітетів; роботою громадських рад при органах місцевого самоврядування, а також механізмами, передбаченими Законом України «Про доступ до публічної інформації».

 

Всі новини