15.06.2016
Практичні аспекти реалізації Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку"
Версія для друкуВерсія для друку

вивчали учасники практикуму в Івано-Франківському РВ АМУ

15 червня в Івано-Франківську у рамках проекту ПУЛЬС відбувся практикум із застосування законодавства на тему:"Практичні аспекти реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Участь у заході взяли заступники міських голів, керівники спеціалізованих відділів ЖКГ, керівники ОСББ, будинкових комітетів та кооперативів, начальник управління житлової політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківського міського виконавчого комітету Геннадій Пономаренко, виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Олег Войтичук, регіональний консультант з бюджетних питань Юрій Стефанчук, консультант  з юридичних питань Марія Баран.

Геннадій Пономаренко розповів учасникам про організаційно-правові засади здійснення права власності в багатоквартирному будинку, а також про організацію роботи органів самоорганізації населення в умовах зміни законодавства.

Юрій Стефанчук акцентував, що реформування існуючої системи ЖКГ на сьогодні є доволі актуальним, оскільки люди хочуть отримувати якісне обслуговування з утримання житла, забезпечення комунальними послугами, за які сплачують щомісячні платежі. І важливим кроком у напрямку змін стала можливість створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), що змінює  звичну схему співпраці ЖЕКів з мешканцями.

Своєю чергою Марія Баран підкреслила, що стан справ, який склався у сфері утримання житла, потребує пошуку нових форм організації управління житлом та його використання, тому норми законодавства, якими регулюються відносини у цій сфері є актуальними. «Ще з 2001 року чинним є Закон України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», який визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень  багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо  спільного  утримання багатоквартирного будинку. – зазначила Марія Баран. – Проте  з 2001 року цей закон зазнав суттєвих змін. Так, наприклад, на підставі набуття чинності у 2015 року Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління з закону 2001 року вилучено статтю 24 «Умови участі колишнього власника багатоквартирного будинку в обслуговуванні і ремонті неподільного та загального майна житлового комплексу», норми якої про те, що колишній власник, на балансі якого був багатоквартирний будинок, бере участь в організації та фінансуванні першого після створення ОССБ капітального ремонту житлового комплексу, на моє переконання, значно пришвидшили б  процес створення ОСББ.»

За словами експерта, загальнодержавною програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки передбачено забезпечити створення ОСББ майже у 70% усіх багатоквартирних житлових будинків. Проте значна кількість завдань цієї програми не виконана. Також Марія Баран звернула увагу, що зважаючи на переваги норм чинного законодавства з питань створення, функціонування та управління житлом, необхідно на державному рівні запровадити мотиваційні механізми до створення ОСББ для населення.

Всі новини