13.06.2016
Практику застосування нормативно-правової бази формування місцевих бюджетів
Версія для друкуВерсія для друку

обговорювали у Львові в рамках проекту ПУЛЬС

9 червня Львівське регіональне відділення АМУ провело практикум із застосування законодаства у рамках проекту ПУЛЬС. Тема обговорення - "Нормативно-правова база формування місцевих бюджетів". У практикумі взяли участь міські голови, заступники міських голів, керівники та спеціалісти управлінь (відділів), головні бухгалтери міст-членів АМУ, експерти. 

Учасники заходу ознайомились з:

- нормативно-правововою основою формування дохідної частини місцевих бюджетів,

- нормативно-правовим забезпеченням формування видаткової частини місцевих бюджетів,

- розрахунками (оцінкою) доходів бюджету за наявними джерелами інформації відповідно до Податкового кодексу України,

- розрахунками видатків бюджету на освіту, охорону здоров”я та культуру відповідно до Бюджетного кодексу України.

У ході практикуму фахівці обговорили формування дохідної та видаткової частини місцевих бюджетів згідно Бюджетного та Податкового Кодексів, ознайомились зі змінами до законодавства, прийнятими у січні 2016 року щодо ставок податку на доходи фізичних осіб, податку на майно, землю, нерухомість та іншими податками.

Учасники практикуму ознайомились з проблемами в оподаткуванні нерухомості у районах Львівщини.

 

Модератор окремо зупинилася на питаннях плати за землю, вказала на те, що місцевим радам розширено повноваження і до 15 липня 2016 року їм необхідно визначити ставки земельного податку, який справляється на їх території, а також місцеві ради повинні визначитися з пільгами на 2017 рік та до 25 грудня їх перелік надати до районних ДПІ.

Активна дискусія відбулася при розгляді єдиного податку, акцизного податку та при розгляді питань доходів бюджету розвитку.

Велике зацікавлення учасники виявили під час аналізу та обговоренні практичних завдань щодо розрахунків доходів бюджету за наявними джерелами інформації відповідно до Податкового кодексу України та розрахунків видатків бюджету на освіту, охорону здоров”я та культуру відповідно до Бюджетного кодексу України.

У результаті практичної роботи фахівці обговорили та засвоїли теоретичні положення законодавства України щодо формування та виконання місцевих бюджетів, отримали консультації та рекомендації з його застосування таз вирішення проблемних питань.

За підсумками заходу, учасники висловили подяку організаторам засідання - Львівському РВ АМУ, Асоціації міст України та Агентству США з міжнародного розвитку - за проведення потрібного і актуального заходу та підкреслили необхідність частішого проведення навчальних заходів задля здобуття знань і практичних навичок, цікавого обміну досвідом.

 

Всі новини