26.05.2016
Практикум з розробки законодавства за напрямом "Місцеві фінанси" проходить у Верховній Раді
Версія для друкуВерсія для друку

організатори - Проект ПУЛЬС спільно з Парламентським офісом місцевого самоврядування

26-27 травня  у Парламентському офісі місцевого самоврядування проходить практикум з розробки законодавства за напрямом «Місцеві фінанси». Учасники: заступники міських голів, керівники управлінь з питань бюджету виконавчих комітетів міських рад з 30 міст-членів АМУ.

Відкрили роботу практикуму  перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України О.Слобожан та заступник Керівника Апарату Верховної Ради України О.Мартиненко.

О,Слобожан презентував учасникам законодавчі стимули та перешкоди процесу бюджетної децентралізації.

Місцеві  фахівці обговорюють  проблеми, які існують в сфері місцевих фінансів, та  шляхи їх вирішення спільно з працівниками секретаріатів комітетів Верховної Ради України з питань бюджету, податкової та митної політики, міністерств фінансів, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, департаменту фінансів Київської міської державної адміністрації, аналітиками Проекту ПУЛЬС. Відбувся  обмін досвідом між представниками органів місцевого самоврядування, що є важливою і корисною складовою цього заходу.

Представники Головних юридичного та науково-експертного управлінь Апарату Верховної Ради України, Інституту законодавства парламенту представлять основні стадії законодавчого процесу, правила оформлення проектів законів та вимоги законодавчої техніки, особливості експертизи законопроектів, основи нормотворчості місцевого самоврядування.

Також для представників міст буде проведено оглядову екскурсію у Сесійному будинку Парламенту.

У другий день практикуму учасники ознайомляться з роботою Національного банку.

Нагадаємо, Проект ПУЛЬС у співпраці з Парламентським офісом місцевого самоврядування проводить серію дводенних навчальних заходів - практикумів з розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Головна мета - отримання учасниками практичних знань і навичок  з розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, вивчення принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, ознайомлення з роботою Верховної Ради України та парламентських Комітетів. Учасники визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців з громад-членів АМУ, після проходження навчання їм видаються сертифікати. 

Парламентський офіс місцевого самоврядування був створений за розпорядженням тодішнього Спікера Верховної Ради В.Гройсмана наприкінці минулого року.  

 

Всі новини