29.06.2016
Представники АМУ взяли участь у фаховому огляді «Секторальна децентралізація в Україні»
Версія для друкуВерсія для друку

22 червня Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України провели фаховий огляд (peer review) «Секторальна децентралізація в Україні».

У заході взяли участь делегації представників керівництва міністерств, відповідальних за місцеве і регіональне управління з окремих країн-членів Ради Європи – Данія, Франція, Італія, Латвія, Румунія, Іспанія, Швеція, – та міжнародних експертів Ради Європи, а також представники асоціацій органів місцевого самоврядування. АМУ представляв експерт Центру аналізу та розробки законодавства І.Онищук.

Під час фахового огляду учасники обговорили хід проведення децентралізаційної реформи, позитивні аспекти, стан та проблематику основних галузей: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист. У ході дискусій розглянуто позиції асоціацій органів місцевого самоврядування стосовно розвитку місцевого самоврядування, розподілу повноважень та фінансування соціально-культурної сфери.

Серед пріоритетів заходу - обговорення подальших напрямів здійснення реформ, координація дій та пропозиції щодо врегулювання нагальних проблем. Представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого смаоврядування наголошували, зокрема, на необхідності розробки Стратегій розвитку кожної галузі для стратегічного бачення та координації проведення секторальних реформ, доцільності запровадження кращих європейських практик, дієвих механізмів фінансування та контролю, оптимального розподілу фінансового ресурсу та повноважень.

За результатами обговорення, наголошено на важливості:

- вирішення питань з фінансовим забезпеченням делегованих повноважень,

- на необхідності чіткого законодавчого розмежування власних та делегованих повноважень,

- врегулювання фінансування професійно-технічної освіти,

- врегулювання фінансування пільгового проїзду окремих категорій громадян,

- недопущення реалізації законодавчих ініціатив, спрямованих на зменшення частки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, які використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного.

 

 

Всі новини