16.10.2012
Прийнято Закон, що надає посадовим особам органів місцевого самоврядування право здійснювати нотаріальні дії щодо спадщини
Версія для друкуВерсія для друку

16 жовтня Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо оформлення спадщини"( №11047)

Законом внесено зміни до Цивільного кодексу України та Закону України “Про нотаріат”,  які закріпили за сільськими, селищними радами виключно весь процес оформлення спадщини сільським спадкоємцям.

Зокрема, відповідно до Закону нотаріус за місцем відкриття спадщини, а в сільських населених пунктах і місцях проживання, де немає нотаріуса, - відповідні органи місцевого самоврядування з власної ініціативи або за заявою спадкоємців вживають заходів щодо охорони спадкового майна. В сільській місцевості оформлення свідоцтва про право на спадщину здійснюється в сільській, селищній раді із зарахуванням коштів, отриманих від спадкоємців за надані послуги, в місцевий бюджет.

Експерти Аналітичного центру АМУ вважають, що таке вирішення проблеми наближення відповідної послуги до громадян є, принаймні, передчасним. Адже видача свідоцтва про спадщину є юридично складною процедурою. В той же час, проблемою  невеликих сільських та селищних рад є  відсутність в їхніх апаратах професійних юристів, яку неможливо компенсувати  навчаннями посадових осіб без відповідної освіти. Крім того наявна технічна проблема із забезпеченням доступу органів місцевого самоврядування  зазначеного рівня до Спадкового реєстру. Це неминуче призведе до численних помилок і порушень, що будуть створювати серйозні проблеми отримувачам таких послуг.

Проблеми з практичною реалізацією положень цього Закону є очевидними і дозволяють припускати, що він буде заветований Президентом.

 

 

Всі новини