17.06.2016
Проблеми місцевих бюджетів та шляхи їх вирішення
Версія для друкуВерсія для друку

обговорили на практикумі у Харкові

16 червня у Харкові відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Місцеві бюджети: законодавчі новації, проблеми та шляхи їх вирішення». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки Агентства США з  міжнародного розвитку.

В роботі практикуму взяли участь фінансисти сільських, селищних, міських рад, секретарі міських, селищних, сільських рад, фахівці виконавчих органів місцевого самоврядування.

Учасники навчального заходу ознайомились  з практикою застосування Бюджетного та Податкового законодавства  в м. Харкові, формування доходів та видатків бюджету міста, реалізацією програм соціально-економічного розвитку міста.

В ході практикуму було підкреслено, що тема фінансової незалежності та спроможності місцевих бюджетів – найбільш актуальна в контексті децентралізаційної реформи.

«Не можна втратити ті досягнення у сфері фіскальної децентралізації, які ми отримали в результаті змін до Бюджетного та Податкового кодексів», – зазначила  модератор заходу, заступник міського голови м. Харкова, Президент Асоціації фінансистів України Таукешева Т.Д.

Під час обговорення учасники відзначили ряд проблем щодо реалізації діючих норм законодавства на практиці. Зокрема, відсутнє повне, достовірне джерело інформації про власників нерухомості, що впливає на адміністрування податків, не вирішується питання погашення боргів по позикам за 2009-2010 роки, розміщення залишків коштів на депозитах та ін.

Активна дискусія відбулася при розгляді єдиного податку, акцизного податку, застосування програмно-цільового методу.

Учасники отримали консультації, відповіді на зазначені запитання, а також практичні рекомендації щодо вирішення озвучених проблем. За оцінками учасників, практикум був актуальним та корисним.                    

Всі новини