20.08.2014
Проекти з впровадження альтернативних видів палива, реалізовані в містах Одеського РВ АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

триває  інформаційна кампанія АМУ з поширення досвіду громад щодо впровадження технологій, спрямованих на заміщення природного газу альтернативними видами палива у виробництві тепла для опалення житлових будинків,  бюджетних установ, адміністративних приміщень, а також реалізації  енергозберігаючих проектів

  • місто Вилкове (Кілійський район Одеської області)

У місті реалізовано ряд проектів. Зокрема, дитячий садок «Золота рибка» у 2012 році переведений на електроопалення. Котельню переобладнано - замість двох котлів «Універсал-6» в одному з допоміжних приміщень дитячого садка встановлено два електричних котла потужністю 30 кВт. При цьому досягнута нехай і невелика, але економія витрат на опалення, а в результаті - зменшились витрати на підготовку до опалювального сезону.

Дитячий садок «Джерельце» у 2013 році також переведений на електроопалення. У допоміжному приміщенні будівлі навчального закладу встановлено 2 електричних котла потужністю 45 кВт кожний. Тут також досягнуто економії витрат на опалення і зменшено витрати на підготовку до опалювального сезону.

У 2014 році у місті почала працювати лінія з виробництва брикетів із відходів очерету. У будівлі міської ради встановлено спеціальний котел, що працює саме на цих брикетах. Таким же способом у найближчий час почнуть обігріватися кордони інспекторів служби державної охорони Дунайського біосферного заповідника. Також брикету продаватимуться для потреб місцевого населення.

Лінія з брикетування відходів очерету у Вилковому – перша подібна в українському Придунав’ї. Сировини для такого палива тут достатньо. У місті діють дев’ять підприємств із заготівлі очерету (виготовляються заготовки для очеретяних дахів). За рік утворюється майже 300 тон відходів сировини, придатної для брикетування.Нова лінія здатна переробляти до 400 кг очерету за годину.

Слід зазначити, що брикети можна віднести до відновлювальних джерел енергії, оскільки очерет досить швидко росте і не потребує додаткового догляду. Брикети — це добре спресовані блоки сухого очерету. Ними можна ефективно обігрівати будівлі, спалюючи у спеціальних твердопаливних котлах або навіть у звичайних сільських печах. Котли ефективніші, вони мають вищий коефіцієнт корисної дії, можуть бути приєднані до системи опалення будинку.

Започаткування брикетування відходів очерету та використання брикетів для потреб опалення відбувається в рамках проекту «Адаптація Дельти Дунаю до кліматичних змін шляхом інтегрованого управління водними і земельними ресурсами», який фінансується Євросоюзом. У реалізації Проекту беруть участь Україна, Румунія та Молдова.

Контактна особа:

Соловйов Іван Георгійович, тел. (04843) 3-22-52.

  • місто Ізмаїл (Одеська область)

У місті приватне підприємство «Бессарабія-В» налагодило виробництво гранул та пелетів з лузги соняшника як альтернативного виду палива. Потужності дозволяють переробляти за добу 600-800 тонн насіння соняшника та виробляти близько 400 тонн гранул та пелетів на добу. Гранули та пелети підприємство успішно реалізує.

На котельні по вул. Радянській, 75 підприємством КП «Теплові мережі Ізмаїлтеплокомуненерго» проведені пробні іспити даного альтернативного палива.

Контакти:

ПП «Бессарабія-В, м.Ізмаїл, вул. Болградське шоссе, 8.

Директор - Шидеров Дмитро Дмитрович.

Тел. (04841) 3-86-67.

 

Всі новини