15.08.2014
Проекти з впровадження альтернативних видів палива, реалізовані в містах Вінницького РВ АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

триває  інформаційна кампанія АМУ  з поширення досвіду громад щодо впровадження технологій, спрямованих на заміщення природного газу альтернативними видами палива у виробництві тепла для опалення житлових будинків,  бюджетних установ, адміністративних приміщень, а також реалізації  енергозберігаючих проектів

Вінницьке регіональне відділення Асоціації міст України

Назва міста

Суть новації (короткий опис виконаних робіт і використаної технології) та отримані результати

Контактні дані компетентної особи, до якої можуть звернутись представники інших міст для запозичення досвіду

Вінниця

 

Дооснащення газової котельні котлом на альтернативному виді палива (щепі).  Котел пройшов пусконалагоджувальні роботи та готовий до експлуатації в опалювальний період.

Луценко Ігор Михайлович– заступник генерального директора з питань впровадження та розвитку виробництва енергії з альтернативних енергоносіїв,

(098) 090-12-88

Свистун Микола Ростиславович– начальник виробничо-експлуатаційної служби,

 (096) 351-66-74

Гнівань

Один дитячий садочок опалюється вугіллям.

Міська рада має намір ввести альтернативні види опалення на інших об’єктах комунальної власності.

Висідалко Андрій Тимофійович– секретар ради,

(04355) 3-33-39

Іллінці

З минулого року 1 дитячий садочок опалюється дровами.

Цього опалювального сезону місто має намір встановити ще один такий котел (вже закуплений) для опалювання ще одного великого дитячого садка. Кошти, передбачені на встановлення та запуск котла – застрягли у казначействі.

Швець Віталій Анатолійович  - заступник міського голови,

(04345) 2-16-38

Калинівка

З метою впровадження альтернативної енергетики на місцевому рівні, за власною ініціативою в комунальних підприємствах «Житловик» і «Благоустрій м. Калинівка»  в 2008 році було встановлено опалювальні котли на твердому паливі, що дало суттєву економію коштів.

Щьов Олександр Васильович - заступник міського голови,

(04333) 2-26-31

Козятин

У 2011 році міська рада прийняла рішення  перевести весь житловий фонд на індивідуальне опалення. Для забезпечення теплопостачання соціальних об’єктів, бюджетних організацій та установ було знайдено інвестора, який погодився профінансувати модернізацію котельного обладнання і теплових мереж, а в подальшому взяв на себе виробництво тепла. Таку пропозицію надало ТОВ «Енергозбереження», яке спеціалізується на виробництві і постачанні теплової енергії з альтернативних газу енергетичних ресурсів. Відповідно до договору щодо реалізації інвестиційного проекту ТОВ «Енергозбереження» зобов’язалось за власні кошти забезпечити облаштування систем опалення закладів соціально-культурної сфери та інших закладів, що належать до державної та комунальної власності міста. Для цього було модернізовано 6 котелень, побудовано 2 нових теплопункти, прокладено більше 8 км нових теплових мереж попередньо ізольованими трубами. Загальний інвестиційний вклад підприємства склав майже 10 млн. грн. Міська рада надала для встановлення обладнання частини приміщень міських котелень і земельні ділянки під теплопункти. Демонтаж старих газових котлів і відповідних теплотрас не проводився. В жовтні-листопаді 2011 року опалювальний сезон у Козятині було розпочато. Восени 2013 року теплопостачальна компанія ТОВ «Інвесттеплоцентр», яка почала працювати на ринку комунальних послуг міста, облаштувала майданчики біля котелень для складування палива та вчасно розпочала опалювальний сезон.

Ломачук О. І.– перший заступник міського голови

тел. (04342) 2-21-52

Ладижин

Основні об’єкти соціальної та комунальної сфер міста отримують тепло від Ладижинської ТЕЦ, яка працює на вугіллі.

На даний момент 1 школа та 1 дитячий садок опалюються газом. Міська рада розроблює проект переведення цих двох об’єктів на котли, які будуть працювати на пелетах.

Зарицький Микола Васильович– начальник управління ЖКГ,

(04343) 6-14-43

Липовець

Основним джерелом опалення для комунальних підприємств і закладів міста є природний газ.

Разом з тим - міські клуб і бібліотека в минулому році переведено на електричне опалення з використанням опалювальних панелей. Таке опалення обігрівало декілька кімнат протягом останнього опалювального періоду, а його підключення не потребувало трифазного вводу. Проте встановлення даного опалення істотно збільшує споживання електроенергії, а отже вимагає додаткових коштів та наявності електропроводки з відповідною пропускною здатністю.

Станіславський Ю. С.- заступник міського голови,  

(04358) 2-32-55

 

Тульчин

Відпрацьовується проектна документація на переведення системи опалення дитячих дошкільних закладів №1 та  №2  з газу на щепу.

Овчарук Олександр Сергійович – заступник міського голови,

(04335) 2-28-78

Хмільник

Основним видом палива у місті є газ та декілька об’єктів ЖКГ використовували для опалення дрова.

Також один з санаторіїв міста («Хмільник») – вже минулого опалювального сезону опалювався піролізним котлом на деревному  газі.

Цього року опалювати ще 2 дитячих садки та 1 школу також будуть дровами. Та розглядається питання переходу інших санаторіїв міста на альтернативні види палива.

 

Грушко Василь Пилипович- міський голова,

(04338) 2-25-16

Коведа Галина Іванівна- начальник управління освіти,

(04338) 2-26-32

Ямпіль

Місто Ямпіль не газифіковане.

Котельні працюють на твердому паливі (вугілля, дрова). Вирішується питання на переведення дитячих садків на електричне опалення та інші види енергії (сонячна, повітряна).

Росінський Анатолій Віленович- спеціаліст міської ради,

(04336) 2-11-71

 

Всі новини