19.10.2012
Пропозиція щодо зобов?язання органів місцевого самоврядування встановлювати пільгові тарифи на водопостачання та водовідведення
Версія для друкуВерсія для друку

не знайшла підтримки в парламенті

18 жовтня парламентський Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув проект закону про внесення змін до статті 13 Закону "Про питну воду та питне водопостачання"(реєстр. №11199).

Законопроектом пропонується зобов´язати органи місцевого самоврядування встановлювати пільгові тарифи на водопостачання та водовідведення за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Згідно із проектом, до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері питної води та питного водопостачання передбачається віднести й "встановлення пільгових тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення (крім тарифів на ці послуги, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг). 50% від встановлених пільгових тарифів на водопостачання і водовідведення для населення компенсуються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам".

Члени Комітету під час обговорення проекту наголошували на тому, що чинною редакцією закону передбачено повноваження органів місцевого самоврядування встановлювати зазначені тарифи для всіх категорій споживачів. Застосування на практиці положень законопроекту, вважають народні депутати, призведе до необґрунтованого звуження повноважень органів місцевого самоврядування. Окрім цього, зазначалося на засіданні, законами у сфері житлово-комунального господарства не визначено поняття "пільговий тариф".

Комітет рекомендував парламенту направити законопроект на доопрацювання

Експерти Аналітичного центру АМУ зазначають, що законопроект не має належного фінансово-економічного обґрунтування та не кореспондується з Законом «Про житлово-комунальні послуги», тому має бути доопрацьований.

 

 

Всі новини