24.05.2016
Реформа децентралізації в Україні: фінансово-економічні, правові та управлінські засади
Версія для друкуВерсія для друку

круглий стіл у Запоріжжі

20 травня у Запоріжжі відбувся науково-практичний круглий стіл «Реформа децентралізації в Україні: фінансово-економічні, правові та управлінські засади».

Учасниками обговорення стали: директор Запорізького РВ АМУ Ігор Бірюков, регіональний консультант проекту ПУЛЬС Маргарита Трипольська, заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков, науковці Класичного приватного університету, а також представники об’єднаних територіальних громад.

Ігор Бірюков розповів про роботу з міжнародними партнерами у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації. Прикладом може бути тісна взаємодія та співпраця з урядом Сполучених штатів Америки USAID в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», яка дає змогу сконцентрувати зусилля на безпосередній реалізації реформи. Лише у минулому році експертами АМУ було підготовлено понад 40 законопроектів, 35 із них було підтримано та прийнято на державному рівні.

Маргарита Трипольська у доповіді нагадала, що децентралізація – це не тільки об’єднання громад, а й велика робота з реформування медичної, освітньої галузі і галузі соціального захисту населення.

У свою чергу, перший заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков засвідчив  підтримку обласною владою усіх процесів децентралізації.

Посадовець також навів кілька цифр в масштабах області. Так, бюджети перших 6-ти запорізьких ОТГ на 2016 рік збільшились, в середньому, більш ніж вдвічі в порівнянні з попереднім роком. Крім того, в Державному бюджеті на 2016 рік передбачено субвенцію на розвиток інфраструктури громад Запорізької області  в розмірі 46 млн. 533 тис. грн. Також депутати Запорізької облради своїм рішенням затвердили  Програму підтримки перших ОТГ Запорізької області, в рамках якої на розвиток їхньої базової інфраструктури з обласного бюджету буде виділено 5 млн. грн. Таким чином, кожна ОТГ отримає по 833 тис. грн.

Під час дискусії було підняте питання залучення вчених до написання стратегій розвитку перших об'єднаних територіальних громад Запорізької області. 

Всі новини