25.10.2012
Реформування системи надання соціальних послуг без залучення органів місцевого самоврядування неможливе
Версія для друкуВерсія для друку

23 жовтня 2012 р. у Києві відбулась тематична зустріч представників вітчизняних та міжнародних благодійних фондів, громадських та благодійних організацій, експертів соціальної сфери. В ході зустрічі було обговорено проект розпорядження Кабінету міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії реформування  системи надання соціальних послуг».

Планом заходів передбачається проведення аналізу законодавства щодо надання соціальних послуг, посилення ролі соціальних працівників, внесення необхідних змін до законів, розробка нормативно-правових актів, необхідних для впровадження соціального замовлення на надання соціальних послуг, забезпечення контролю та моніторингу за якістю наданих соціальних послуг, а також максимальне залучення представників громадських організацій до ринку надання соціальних послуг.

Представник Асоціації міст України – аналітик Аналітичного центру В.Карабутова  під час зустрічі запропонувала внести зміни до деяких заходів,  передбачених проектом розпорядження Уряду, в частині  посилення ролі органів місцевого самоврядування у наданні соціальних послуг. Враховуючи, що в містах обласного значення діють управління праці та соціального захисту населення, територіальні центри соціального обслуговування населення, які відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування» виконують  повноваження у сфері соціального захисту населення, запропоновано:

  • внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо посилення фінансової спроможності місцевого самоврядування у наданні соціальних послуг;
  • розмежувати функції, повноважень і відповідальність у сфері соціальних послуг між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування;
  • залучити органи місцевого самоврядування до визначення потреб населення адміністративно-територіальних одиниць у соціальних послугах, формування соціального замовлення та здійснювати моніторинг за їх наданням.

АМУ підготувала відповідні пропозиції до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України  «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії реформування  системи надання соціальних послуг» та направить їх  Міністерству соціальної політики України.

 

Аналітичний центр

Асоціації міст України

 

Всі новини