08.06.2016
Регіональна платформа з питань місцевого самоврядування працювала сьогодні в Житомирі
Версія для друкуВерсія для друку

8 червня 2016 року в м. Житомирі відбулось перше засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування в рамках проекту «ПУЛЬС» на тему:  «Про необхідність прийняття змін до Конституції України  щодо децентралізаційної реформи».

У заході взяли участь голови громад та представники органі вмісцевлго самоврядування області, а також народні депутати України Борислав Розенблат, Павло Дзюблик, Вадим Кривенко та Ірина Суслова, заступник голови Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Із вступним словом до присутніх звернувся голова Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Житомирський міський голова  Сергій Сухомлин.

В ході роботи  учасники платформи розглянули такі питання:

  • обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації, першочергових Законопроектів та нормативно-правових документів, які необхідно прийняти для забезпечення повноцінної діяльності органів місцевого самоврядування;
  • здобутки, проблеми та перспективи децентралізації;
  • переваги бюджетної децентралізації.

Обговорюючи проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування районних рад,  його співавтор, народний депутат Павло Дзюблик зазначив, що цей документ потребує доопрацювання, тому що немає конституційних підстав для припинення повноважень депутатів відповідних рад.

Активну дискусію викликало питання щодо фінансової децентралізації. Баранівський міський голова Анатолій Душко розповів про проблеми фінансування дошкільних та позашкільних закладів та звернувся до депутатів із проханням підтримати Законопроект № 4177, зареєстрований у парламенті 03.03.2016р. «Про внесення змін до пункту 20 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України щодо фінансування закладів соціально-культурної сфери в селах, селищах, містах районного значення».

Усі учасники засідання взяли активну участь у роботі регіональної платформи, а присутні парламентарі запевнили, що депутатське об’єднання «За Житомирщину» готове до такого формату співпраці з місцевим самоврядуванням. 

Всі новини