29.04.2013
Роль місцевого самоврядування у розвитку фізичної культури та спорту
Версія для друкуВерсія для друку

обговорили 23-24 квітня на семінарі у Львові

У заході  взяли участь начальники управлінь/відділів з питань фізичної культури та спорту, головні спеціалісти міст-обласних центрів та міст обласного значення Львівського регіонального відділення АМУ. Учасники представляли міста: Київ, Вінниця, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Кіровоград, Костопіль, Луцьк, Миколаїв, Моршин, Новий Розділ, Рівне, Самбір, Тернопіль, Трускавець, Ужгород, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Червоноград.

Учасників семінару привітали представники Львівської міської та обласної ради,   координатор проектів представництва Фонду Фрідріха Наумана в Україні доктор Володимир Олійник,   заслужений майстер спорту України Роман Гонтюк, представник виконавчої дирекції Асоціації міст України Надія Ганущак.

Під час семінару, що проводився у Львові вперше, обговорювались питання взаємодії влади і громадських організацій у сфері фізичної культури та спорту, промоція здорового способу життя, наводилися приклади успішних схем роботи та обговорювались найгостріші і болючі питання галузі.

Із темою «Традиції галицького спорту: позитивний досвід батьків - рецепти успіху» виступив Ярослав Тимчак, завідувач кафедрою олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури. Він зосередив увагу учасників на тому, що саме Львів став центром зародження української спортивної традиції; розповів про українські національні спортивно-гімнастичні товариства; про  визначних діячів, спортивну термінологію, атрибутику, періодику, українські спортивні змагання, про відомих українських спортсменів; про спортивні товариства та клуби українців

Про актуальні аспекти реалізації державної політики фізичної культури  та спорту у Львові розповів Володимир Шнайдер, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської міської ради. Він розповів про діяльність управління, роботу  спортивних шкіл  міста,  діяльність спортивних клубів та організацій,  про діяльність громадських спортивних рад, проведення спортивно-масових заходів. Він акцентував увагу на розвитку фізкультури та спорту:  надання стипендій талановитим спортсменам міста, надання квартир олімпійським чемпіонам тощо.

Надзвичайно цікаві виступи представили Олег Березок, директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради «Фізичне виховання в школі – кординація діяльності управлінь міської ради»  та  Любомир Войтович, завідувач сектору управління Львівської міської ради «Ефективне використання споруд управління освіти для потреб фізичної культури та спорту».

Про можливості співпраці громадських організацій та органів місцевого самоврядування у сфері фізичної культури та спорту розповів Олексій Кучеренко, керівник відділу промоції здорового способу життя громадської організації «Самопоміч». Він презентував учасникам семінару видання  «довідник спорту», «Корисна інформація для старших людей», тощо.

Виступаючи, Андрій Москаленко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради, сказав: «Розробляючи місію Львова ми сформували таку тезу:  «Львів – сучасний і динамічний, тут престижно і весело вчитися, розвиватись культурно і духовно, займатись спортом, творити, любити». Тобто пріоритетом ми визначили  спонукати людей займатись спортом, але не якимось конкретним його видом.  У місті  розміщено  біг-борди і сіті-лайти 115-ти соціальних програм.  Підприємець звільняється від сплати оренди за землю, натомість він друкує площину і ми розміщуємо її на біг-борді на бо сіті-лайті».

Доповнюючи виступ В.Загайний сказав: «Щодня ми впродовж пересування по місту ми зіштовхуємося з рекламою тютюну, алкоголю, інших шкідливих продуктів. Що ми протиставляємо цьому? Яку альтернативу пропонуємо молоді, чи дорослим людям? Адже сьогодні спорт і культура не мають вікових обмежень. Людина може займатись спортом і у 80-річному віці, а соціальна реклама це те, що може спонукати людей до фізичної активності. Повірте, підприємці, які розміщують у себе соціальну рекламу задоволені бо  мають певну моральну сатисфакцію, адже, з одного боку, розміщають корисну та  потрібну для суспільства інформацію.»

 

З  новими  підходами в роботі міської дитячо-юнацької спортивної школи ознайомив Також А.Москаленко представив  учасникам  семінару  можливості та інструменти промоції спорту і здорового способу життя, не використовуючи бюджетних коштів. Він наголосив: «Всі заходи, в тому числі, Ярмарок спорту ми проводили без  залучення бюджетних коштів. Ми звернулися до спонсорів: сформували базу, підготували презентацію, зв’язалися з рекламними відділами компаній і частина спонсорів відгукнулася. До кожної з вікових категорій ми маємо програму по промоції здорового способу життя, наприклад, ми створили групи по оздоровчій гімнастиці для літніх

людей.

Геннадій Юркевич, директор ЛДЮСШ «Енергетик». Він поділився своїм досвідом управління: «Я змінив підхід до створення колективу, поміняв стереотипи мислення, підібрав фахівців, які були фанатами своєї справи. Після того як нас прийняли на баланс міста, почалося відродження нашої школи. Потрібно не шукати причини чому не можна зробити, а шукати засоби» - розповів директор-практик.

Учасники семінару обговорили актуальні проблеми та шляхи досягнення цілей державної політики у сфері фізичної культури та спорту; перспективи розвитку фізичної культури і спорту у співпраці з органами місцевого самоврядування. Управлінці у галузі фізкультури та спорту  різних міст познайомились між собою, обмінялися досвідом та контактами. На підсумковому етапі семінару, Людмила Дорохіна, начальник відділу сім’ї та молоді Кіровоградської міської ради сказала: «Якщо міська громада об’єднає зусилля і професійного середовища, і владного і громадськості, тоді вона зможе досягти усього і буде рух. Цей семінар дає нам і рух, і поштовх, і результат, тому це дуже важливе спілкування, дякую Вам».

Обговоривши проблеми у галузі фізичної культури та спорту, учасники семінару подали пропозиції для підготовки Звернення до Міністра молоді та спорту України

Після чудової екскурсії славним Львовом учасники семінару поїхали «сіяти зерна досвіду» Львівського управління у справах сім’ї, молоді та спорту в своїх містах.

 

Всі новини