03.12.2012
Секція АМУ з питань культури та мистецтв
Версія для друкуВерсія для друку

працювала 29 - 30 листопада у Рівному

29 - 30 листопада у Рівному відбулося засідання Секції АМУ з питань культури та мистецтв.

У роботі Секції взяли участь 16 начальників та спеціалістів управлінь/відділів культури міст-членів Асоціації: Борисполя, Бучі, Житомира, Дубно, Кіровограда, Києва, Коростеня, Кузнецовска, Обухова, Острога, Рівного, Ржищева, Хмельницького, Фастова, Чернігова.

З вітальним словом до учасників засідання звернулись секретар Рівненської міської ради А. Грещук заступник міського голови Г.Кульчинська, заступник начальника управління культури та туризму А.Ткачук.

Заступник міського голови Г.Кульчинська доповіла присутнім про основні мистецькі акції у місті Рівному, особливості їх організації та, фінансування. Зокрема, про всеукраїнський фестиваль «Бурштинові нотки», суспільно-мистецький проект «Весна починається з Шевченка», організація передпасхальної акції з  розпису декоративних крашанок та прикрашання міста, залучення до акції представників міської влади; відзначення 70-річчя УПА та випуск приуроченого до цієї дати календаря на 2013 рік «12 історій про УПА»; акція до дня міста «Машина часу», яка передбачала демонстрацію фото рівнян 30-х років; проект «Зірка Рівного».

Заступник начальника управління культури та туризму А. Ткачук розповів про мережу закладів культури, особливості їх функціонування, про заснування премії міського голови діячам культури та виплату її за рахунок коштів міського бюджету, міську  програми підтримки місцевих авторів.

Аналітик Асоціації міст України В. Карабутова доповіла присутнім про проекти нормативно-правових актів у сфері культури та можливість їх впливу на повноваження органів місцевого самоврядування.  Учасники обговорили проект змін до Закону України «Про культуру», проект постанови Кабінету Міністрів України  «Про затвердження Порядку встановлення розміру плати за навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах», стан фінансування делегованих повноважень органів місцевого самоврядування  у сфері культури, проект індикаторів оцінки якості ефективності сфери культури.

За результатами засідання учасники запропонували виконавчій дирекції АМУ звернутися до Міністерства культури України з пропозиціями:

  • передбачити у проекті постанови «Про затвердження Порядку встановлення розміру плати за навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах»порядок використання коштів, які надходять як батьківська плата, а також визначення органу місцевого самоврядування, який наділятиметься повноваженнями щодо ухвалення рішення про затвердження розмірів плати за навчання;
  • змінити механізм фінансування галузі культури і при розрахунках враховувати не лише кількість населення, але і кількість учнів шкіл естетичного виховання, кількість об’єктів культурної спадщини, існуючі заклади культури тощо;
  • розробити типовий контракт (трудову угоду), який укладається з керівником та
  • іншими працівниками комунального закладу культури.

Під час перебування у м. Рівному учасники мали можливість обмінятись досвідом у сфері організації масових заходів у містах, особливостях фінансування таких заходів за рахунок коштів місцевих бюджетів.

30 листопада учасники Секції мали нагоду відвідати з екскурсією Національний університет «Острозька академія».

Дивитись фотогалерею

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі новини