13.11.2013
Секція АМУ з питань культури та мистецтв
Версія для друкуВерсія для друку

працювала 7-8 листопада у Тернополі

У засіданні заходу, який проведено в рамках Проекту ДІАЛОГ, що реалізується Асоціацією міст України, взяли участь 22 представники управлінь культури з міст: Вінниці, Івано-Франківська, Кам`янець-Подільського, Кременчука, Кривого Рога, Луцька, Первомайська (Миколаївська обл.), Рівного, Тернополя, Херсона, Хмельницького, Чернігова. Всього було представлено 11 регіонів.

В ході засідання учасники обговорили законодавство у сфері культури:

  • Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про культуру» (розміщений на сайті Мінкультури для громадського обговорення)

Законопроектом уточнюється поняття «базова мережа», до якої включено лише комунальні та державні заклади культури, а також додано центри народної творчості та інші культурно-освітні заклади; вводиться поняття «початкова мистецька освіта» та визначається коло осіб, які мають право на безкоштовне її отримання; вилучається поняття «студії» як навчального закладу; запроваджується заборона на приватизацію та будь-яке відчуження чи заставу на об`єкти культурного призначення; запроваджується процедура погодження призначення та звільнення керівників комунальних закладів за погодженням із місцевими органами управління культурою шляхом укладання контрактів.

В цілому учасники не заперечували проти положень законопроекту. Однак відмітили, що є потреба у введенні норми щодо заборони зміни цільового призначення закладів, включених до базової мережі, а також обов’язковості укладання контрактів із керівниками комунальних закладів культури.

  • Проект наказу Міністерства культури України «Про затвердження Державного стандарту надання безоплатних послуг клубними та бібліотечними закладами культури державної та комунальної форми власності» і проект Державного стандарту надання безоплатних послуг клубними та бібліотечними закладами культури державної та комунальної форми власності (розміщено на сайті Мінкультури для громадського обговорення)

За результатами обговорення проекту Наказу висловлено пропозиції щодо перегляду пропонованих в ньому мінімальних обсягів, кількості заходів, які мають надаватись протягом року комунальними закладами культури, а також визначення фінансової складової стандарту. Одностайно підтримано висловлену під час дискусії пропозицію щодо необхідності розробки методики визначення вартості платних послуг, які надаються комунальними закладами культури, з метою забезпечення однакового нормативного і економічного підходу та захисту інтересів таких закладів під час перевірок контролюючих органів.

  • Проекти законів «Про внесення змін до деяких законів України (щодо управління об'єктами державної власності)» (р.№ 3194-2, р.№ 3194-3)

Не заважаючи на назви законопроектів щодо державної власності, положення законопроектів стосуються укладання договорів оренди на утримання об’єктів культурної спадщини, визначення істотних умов договору та запровадження заборони на передачу у власність релігійним громадам деяких об’єктів культурного призначення. Учасники підтримали ухвалення законопроектів, зауважень до них висловлено не було.

  • Проект закону «Про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження духовно-моральних цінностей у навчально-виховний процес)» (р.№ 3026)

Учасники засідання не підтримали законопроект, як такий, що може спричинити виникнення непорозумінь серед батьків, які сповідують різні релігії, призвести до міжконфесійних конфліктів, втручання релігійних організацій у навчальний процес та порушення права на свободу віросповідань.

  • накази Мінкультури «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад художнього та артистичного персоналу закладів культури» (від 6.09.2013р. №851) та «Про затвердження форми трудового договору між працівником і керівником закладу культури» (від 23.09.2013 р. №888)

Учасники зауважили, що прийняття вищевказаних наказів сприятиме розв"язанню деяких організаційних проблем при вирішені кадрових питань у закладах культури. Однак, через короткий термін дії наказів говорити про їх недоліки чи позитивні аспекти є передчасним.

Фахівці визнали корисним розділ на сайті Асоціації міст України «Культурні заходи в містах» і висловили готовність до його наповнення про події у містах і у 2014 році. Крім того, запропонували публікувати на сайті АМУ інформацію щодо святкування Днів міст у 2014 році.

Аналітик АМУ В.Карабутова презентувала результати соціологічного опитування населення міст обласного значення щодо задоволеності діяльністю, якістю послуг, станом місцевих закладів культури, організації культурно-масових заходів та дозвілля, проведеного Асоціацією міст України у квітні 2013 року. Представники міст високо оцінили дослідження та висловили зацікавленість у самостійному проведенні аналогічних опитувань на основі методичних рекомендацій.

Також учасники Секції ознайомились у Тернополі із новою формою діяльністю бібліотек, яка полягає у поєднанні їх із музеями; відвідали бібліотеки-музеї «Літературне Тернопілля» (бібліотека №2 для дітей), «Фольк-центр» (бібліотека №4 для дорослих), «Бібліотека національної ляльки» (бібліотека №5 для дітей), а також міські заклади культури: «Співоче поле», Український дім «Перемога».

 

 

Всі новини