
працювала в Житомирі 8-9 листопада
У роботі Секції взяли участь 25 начальники управлінь освіти міст-членів Асоціації: Артемівська, Борисполя, Вінниці, Житомира, Івано-Франківська, Києва, Коростеня, Коростишева, Кривого Рога, Луцька, Новоград-Волинська, Овруча, Одеси, Первомайська, Рівного, Славути, Тернополя, Харкова, Херсона, Чернівців, Черкас.
Перед учасниками засідання виступили з доповідями Житомирський міський голова В.Дебой, начальник Головного управління освіти і науки Житомирської ОДА О.Пастовенський, заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства науки і освіти, молоді і спорту Т.Панасюк.
Основні питання, що обговорювалися:
1.Недостатній рівень фінансування делегованих повноважень органів місцевого самоврядування у сфері освіти.
Учасники підтримали необхідність зміни формульного розрахунку визначення видатків на сферу освіти, а також запровадження єдиного підходу до визначення вартості навчання одного учня, вихованця дошкільного закладу.
2. Законопроекти, які перебувають на розгляді у Комітеті з питань науки і освіти, і які можуть вплинути на повноваження органів місцевого самоврядування у сфері освіти:
- «Про відновлення мережі дошкільних навчальних закладів» (р. № 11165);
- «Про внесення змін до Закону України "Про загальну середню освіту" щодо наповнюваності класів та реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів» (р.№9062-д);
- «Про внесення змін до деяких законів України щодо делегування функцій управління професійно-технічними навчальними закладами» (р.№ 9587);
- «Про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" (щодо безоплатного харчування дітей, які досягли п’ятирічного віку) (р.№ 9640).
Учасники засідання Секції запропонували виконавчій дирекції Асоціації міст України звернутися до Міністерства науки і освіти з пропозиціями:
- передбачити належне фінансування виконання делегованих повноважень у сфері освіти органами місцевого самоврядування, внести зміни до Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів щодо фінансування сфери освіти;
- відмінити проведення тендерних закупівель щодо організації харчування у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах через тривалий процес проведення конкурсу, відсутність конкуренції у цій сфері;
- розглянути можливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання на базі вищих навчальних закладів, а не в загальноосвітніх закладах;
- не допускати ухвалення нормативно-правових актів, які є фінансово обтяжливими для місцевих бюджетів (запровадження додаткових пільг щодо безоплатного харчування дітей; відновлення мережі дошкільних закладів шляхом повернення у комунальну власність орендованих та переданих у приватну власність приміщень, в яких раніше розміщувались освітні заклади).
3. Розробка індикаторів для оцінки ефективності роботи в сфері освіти.
Учасники засідання обговорили АМУ можливі показники ефективності роботи у сфері освіти, які використовуватимуться в Автоматичній системі муніципальної статистики, яку розробляє АМУ. За результатами дискусії було вирішено запропонувати такі показники:
- середня вартість утримання учня комунального загальноосвітнього закладу/учня закладу позашкільної освіти/вихованця дошкільного закладу (грн. на рік);
- середня наповненість в класах комунальних загальноосвітніх навчальних закладах (учнів на 1 клас);
- кількість учнів на одного вчителя;
- рівень охоплення дітей дошкільного віку дошкільними закладами комунальної форми власності(%);
- рівень охопленості учнів позашкільними закладами освіти(%).
На запрошення господарів учасники засідання Секції відвідали Житомирські міські заклади освіти: дошкільний навчальний заклад Центр розвитку дитини «АБВГДЕЙКА», загальноосвітній навчальний заклад Екологічний ліцей, Міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Школу хореографічного мистецтва «Сонечко».
Всі новини