27.02.2013
Секція АМУ з питань соціального захисту
Версія для друкуВерсія для друку

працювала 21-22 лютого у Луцьку

21-22 лютого 2013 року у Луцьку, в рамках реалізації проекту  «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), що спільно реалізують USAIDта АМУ,відбулося засідання Секції з питань соціального захисту. У засіданні взяли участь 30 представників управлінь праці та соціального захисту, зокрема, з таких міст: Борисполя, Володимир-Волинська, Запоріжжя, Донецька, Дніпропетровська,  Дубно, Житомира, Івано-Франківська, Києва, Ковеля, Конотопа, Коростеня, Кривого Рога, Львова, Луцька, Рівного, Стрия, Трускавця, Умані, Хмельницького, Шепетівки, Червонограда, Черкас. Крім того, у засіданні Секції взяв участь представник відділу з реформування системи надання соціальних послуг Департаменту соціальних послуг Мінсоцполітики.

З вітальним словом до учасників Секції звернувся перший заступник Луцького міського голови Є.Кравчук. Директор департаменту соціальної політки Луцького міськвиконкому Л.Боярин  розповіла про основні напрями роботи департаменту, мережу соціальних закладів міста, міські програми підтримки соціально-незахищених верств населення, види соціальних послуг та порядок їх надання, стан фінансування галузі.

В свою чергу, експерт Аналітичного центру АМУ В.Карабутова  ознайомила учасників з проектами нормативно-правових актів, які розроблені Мінсоцполітики, та можуть вплинути на повноваження органів місцевого самоврядування. Зокрема, були розглянуті:

 • проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів»;

 • Державні стандарти надання соціальних послуг.

Учасники засідання обговорили практичні аспекти реалізації нормативно-правових актів:

 • постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2012  № 1039 «Прозатвердження Критеріїв діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги»;

 • постанови Кабінету Міністрів України від 19.12.2012 № 1184 «Про затвердження Порядку надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати та внесення змін до переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»;

 • наказу Мінсоцполітики від 15.10.2012 № 648 «Про затвердження Методичних рекомендацій визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах»;

 • наказу Мінсоцполітики від 22.10.2012 № 1771/22083 «Про затвердження Порядку атестації соціальних працівників, інших фахівців, що надають соціальні та реабілітаційні послуги».

За результатами обговорення було виявлено  ряд спільних проблем при  реалізації вищевказаних нормативно-правових актів і вирішено ініціювати їх вирішення перед центральними органами виконавчої влади. Зокрема, представники управлінь праці та соціального захисту населення пропонують наступні пропозиції з врегулювання проблемних аспектів у реформуванні системи надання соціальних послуг:

 1. Затвердити нормативи щодо ведення прийому, обробки документів, надання консультацій, проведення розрахунків допомоги тощо працівниками управлінь соцзахисту і на цій основі формувати штатну чисельність.

 2. Забезпечити  фінансування компенсації з державного бюджету територіальним центрам соціального обслуговування за надані  соціальні послуги на диференційованій основі.

 3. Законодавчо визначити державний орган, який повинен надавати довідки про склад сім’ї.

 4. Внести зміни до Бюджетного кодексу України в частині фінансування закладів для бездомних за рахунок коштів, які включаються до міжбюджетних трансфертів.

 5. Запровадити у формульному розрахунку визначення обсягу фінансування територіальних центрів коригуючі коефіцієнти, які б враховували існуючу мережу закладів, зокрема закладів дитячої і професійної реабілітації.

 6. Забезпечити поступовий перехід у фінансуванні територіальних центрів від кількості отримувачів соціальних послуг до кількості наданих соціальних послуг, шляхом зміни статистичної звітності форми СОЦ-12.

Також в рамках засідання Секції учасники засідання відвідали територіальний центр соціального обслуговування населення, департамент соціальної політики, обласний Центр реабілітації дітей-інвалідів.

 

Всі новини