30.11.2012
Секція юристів місцевих рад АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

працювала у Львові 27-28 листопада

27-28 листопада у Львові в рамках реалізації проекту  «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), що спільно реалізують USAID та АМУ відбулося  засідання Секції юристів місцевих рад АМУ. В засіданні взяли участь представники юридичних служб таких міст як Бориспіль, Броди, Вінниця, Дрогобич, Кіровоград, Ковель, Кременчук, Кривий Ріг, Львів, Миколаїв, Мукачеве, Новий Розділ, Нововолинськ, Рівне, Самбір, Стрий, Тернопіль, Херсон, Хмельницький, Червоноград, Черкаси. Всього було представлено 14 областей України. Відкрив захід та привітав його учасників Львівський міський голова А.Садовий.

Спершу досвід юридичного управління Львівської міської ради презентувала його начальник Г.Пайонкевич. Учасники засідання активно цікавилися різними аспектами діяльності управління та практикою вирішення окремих питань. Також було представлено юридичні аспекти впровадження в місті Львові проекту державно-приватного партнерства (єдиний електронний квиток для проїзду у міському транспорті) та проекту створення індустріального парку.

Далі, згідно порядку денного засідання Секції було обговорено наступні питання.

Про організацію надання адміністративних послуг.

Учасники засідання зійшлися на думці про прогресивний характер чинного Закону України «Про адміністративні послуги». Було вирішено надати пропозиції щодо вдосконалення окремих його положень у робочому порядку.

Реалізація законодавства про публічну інформацію: здобутки та проблеми.

Зокрема учасниками було відзначено наявність проблем з оприлюдненням проектів актів органів місцевого самоврядування у обсязі та строки встановленні Законом. Подекуди наявні випадки зловживання з боку запитувачів своїм правом на доступ до публічної інформації шляхом надсилання запитів на отримання великих обсягів інформації. Окремою піднімалося питання щодо підстав надання публічної інформації та її обсягу на запити правоохоронних органів. Було визнано необхідність внесення змін до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині обсягу та тривалості строку оприлюднення проектів усіх актів органів місцевого самоврядування.

Розроблення нового проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Консультант Центру правової допомоги містам АМУ В. Мягкоход проінформував про хід роботи над проектом Закону, до якої залучена асоціація. Учасникам було представлено позицію АМУ щодо основних концептуальних засад проекту Закону. На засідання було підтримано представлений напрямок роботи та погоджено подальшу  співпрацю між юридичними службами при опрацюванні подальших редакцій вказаного проекту Закону.

Антикорупційне законодавство: практика використання.

Серед основних проблем на які було зауважено під час засідання були наступні. Проблеми з тривалим проведенням спеціальних перевірок при прийнятті на службу. Запровадження положень про звільнення міських голів з посад у разі притягнення їх до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, що може бути використано для тиску на них та протиправного усунення з посад.

Було вирішено пропонувати АМУ відстоювати такі позиції:

1) відмежувати частину корупційних правопорушень з незначною суспільною шкідливістю, санкції за які не передбачатимуть обов’язкового звільнення правопорушника за разовий випадок;

2) запровадити проведення спеціальних перевірок не до призначення (обрання) особи на посаду в орган місцевого самоврядування, а після нього; не передбачати спеціальних перевірок для найнижчого рівня посадових осіб та секретарів рад.

 

Всі новини