27.03.2013
Секція юристів місцевих рад АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

працювала 21-22 березня у Запоріжжі 

21-22 березня 2013 року у Запоріжжі в рамках реалізації проекту  «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), що спільно реалізують USAID та АМУ відбулося  засідання Секції юристів місцевих рад АМУ.
В засіданні взяли участь представники юридичних служб таких міст як Бердянськ, Василівка, Вільнянськ, Дніпродзержинськ, Дніпрорудне, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Кременчук, Кривий Ріг, Луганськ, Львів, Мелітополь, Миколаїв, Нікополь, Оріхів, Первомайськ, Сніжне, Суми, Токмак, Феодосія, Черкаси. Всього було представлено 12 областей України.
Відкрив захід, привітав його учасників та взяв активну участь секретар Запорізької міської ради Р. Таран Про роботу юридичної служби Запорізької міської ради доповіла начальник юридичного відділу виконавчого комітету Запорізької міської ради С Маковей.
На засіданні було розглянуто такі питання.
  • Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно у 2013 році. Обговорено проблеми застосування законодавства при реєстрації земельних ділянок комунальної власності та прав на них. Учасники підтримали проект Закону № 2303-2 
  • Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації», розроблений Асоціацією міст України. Учасниками було підтримано запропонований проект Закону та надано пропозиції до його окремих положень.
  • Про розгляд запитів правоохоронних органів та проведення перевірок органами прокуратури (у контексті нового Кримінально-процесуального кодексу України та змін до Закону України "Про прокуратуру"). Учасники обмінялися досвідом та окреслили напрямки щодо його вдосконалення (зокрема щодо врегулювання строків розгляду запитів прокурора про надання інформації).
  • Про забезпечення укладення із замовниками будівництва договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту та їх виконання. Учасники обговорили проблемні моменти реалізації Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та позитивний досвід їх вирішення. Підтримано проект Закону № 2456 
  • Про роботу з юридичними особами, які ухиляються від оформлення договорів оренди земельних ділянок під власними будівлями та спорудами. Учасники обмінялися досвідом з вирішення проблеми у судовому порядку.

 

 

Всі новини