31.03.2015
Секція юристів місцевих рад АМУ працювала в Одесі
Версія для друкуВерсія для друку

26-27 березня

Захід організовано в рамках проекту USAID «ДІАЛОГ», який реалізує  Асоціація міст України.

У засіданні Секції взяли участь керівники юридичних служб місцевих рад з 26 міст-членів АМУ (було представлено 12 областей України), а також представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

На початку засідання І.Поповська, директор юридичного департаменту Одеської міської ради, привітала учасників від імені міської влади та презентувала досвід роботи юридичної служби.

Експерт Центру аналізу та розробки законодавства АМУ В.Мягкоход розповів про напрацювання Проекту ДІАЛОГ та представив для обговорення ряд законів і проектів нормативно-правових актів, які впливають на діяльність органів місцевого самоврядування.

Закон про добровільне об’єднання територіальних громад та інші питання реформування територіальної організації влади в Україні.

Добровільне об’єднання територіальних громад передбачається провести у відповідності  до спеціального Закону і до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.04.2014 № 333-р.)

В ході обговорення представник Мінрегіону наголосив, що важливо правильно донести  головні ідеї реформи як до фахівців, що значною мірою впливають на формування думки в середовищі посадових осіб місцевого самоврядування, так і до депутатів місцевих рад.

Учасники висловили підтримку добровільному об’єднанню територіальних громад як першому етапу зміни територіальної організації влади, але, зокрема, звернули увагу Мінрегіону та АМУ на потребу методичного супроводу та забезпечення фінансового стимулювання об’єднання громад.

Проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», розроблений Нацдержслужбою.

Законопроект враховує принципові зауваження АМУ щодо автономії органів місцевого самоврядування при визначення умов оплати праці, а також щодо усунення можливості втручання в діяльність органів місцевого самоврядування органів державного контролю.

Юристи місцевих радпідтримати законопроект та позицію Асоціацію щодо нього, а також вирішили у робочому порядку подати пропозиції щодо технічного вдосконалення законопроекту при його опрацюванні у профільному парламентському Комітеті.

Проект Закону України «Про адміністративну процедуру», розроблений Мін’юстом.

Законопроект стосується процедури прийняття та оформлення органами місцевого самоврядування у всіх сферах їх діяльності рішень індивідуальної дії спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та обов’язків фізичної або юридичної особи (адміністративних актів).

Експерти АМУ вважають, що запровадження ускладнить роботу органів місцевого самоврядування, призведе до затягування розгляду питань та збільшення формальних підстав для оскарження дій органів місцевого самоврядування до суду. Учасники засідання загалом підтримали позицію Асоціації щодо необхідності суттєвого доопрацювання та спрощення цього законопроекту з переглядом його концепції.

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» №1546 від 22.12.2014р.

Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері архітектурно-будівельного контролю не забезпечують дієвий вплив на недобросовісних забудовників, які ухиляються від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури міста, а також допускають інші правопорушення. Законопроектом передбачено передачу відповідних повноважень на місцевий рівень.

Члени Секції підтримали законопроект.

Далі відбулася дискусія та обмін досвідом щодо проблемних питань застосування нового законодавства про запобігання корупції.

За підсумками засідання Секції експерти Центру аналізу та розробки законодавства АМУ підготують пропозиції на основі позиції представників юридичних служб міських рад та спрямують їх у Мінрегіон та парламентські Комітети. 

Всі новини