03.04.2013
Секція з питань культури та мистецтв
Версія для друкуВерсія для друку

працювала 28-29 березня у Кіровограді

28-29 березня 2013 року у Кіровограді відбулося засідання Секції з питань культури та мистецтв. У засіданні взяли участь представники управлінь/відділів культури  з міст:  Києва, Кіровограда, Кривого Рога, Тернополя, Вільногірська,  Жовті Води, Знам’янки, Кременчука, Мала Виска, Миргорода, Новомиргорода,  Новоукраїнки, Олександрії, Первомайська.  

Відкрила засідання Секції керуючий справами виконавчого комітету Кіровоградської міської ради Л. Єльчанінова. Начальник управління культури та туризму Кіровоградської міської ради А.Назарець розповіла про основні міські програми у сфері культури, розміри їх фінансування  з міського бюджету, ознайомила із переліком основних закладів культури, презентувала міські акції «Обміняй цигарку на книжку», екскурсійну програму «Тролейбус бажань», розповіла про досвід організації фіксування всеукраїнських рекордів «Найбільший пиріг України», «Місто Кіровоград – місто чорнобривців» та інші міські акції.

Аналітик Асоціації міст України В. Карабутова доповіла про проекти нормативно-правових актів у сфері культури та можливість їх впливу на повноваження органів місцевого самоврядування.  Так, учасники обговорили:
  • законопроекти  «Про внесення змін до Закону України «Про культуру», «Про національний культурний продукт»; «Про внесення змін до деяких законів України (щодо повернення культових споруд релігійним громадам)»;
  • постанову Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 984 «Про затвердження  порядку формування базової мережі закладів культури»;
  • проект  постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій із створення, постачання, просування, реставрації і розповсюдження національного культурного продукту “;
  • пропозиції щодо внесення змін до «Формули розподілу обсягів міжбюджетних трансфертів», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2010 № 1149 «Деякі питання розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів».
За результатами обговорення було підтримано вищеназвані проекти законодавчих актів, а також висловлено пропозиції до Міністерства культури:
  • змінити механізм фінансування галузі культури і при розрахунках застосовувати  коригуючі коефіцієнти (індекс інфляції та індекс зростання валового внутрішнього продукту згідно з Бюджетною резолюцією на плановий бюджетний період (плановий рік) тощо);
  • запровадити фінансовий норматив бюджетної забезпеченості культурно-освітніх  послуг клубних закладів та бібліотек.
  • розробити типову форму  контракту з працівниками закладів культури.
Щодо практичних аспектів реалізації постанови «Про затвердження  порядку формування базової мережі закладів культури», то, оскільки процес  формування такої мережі лише розпочато і Мінкультури готує проект відповідного наказу, учасники засідання погодилися вважати оцінку її ефективності передчасною.

Учасники засідання висловили також пропозицію створити перелік місцевих фестивалів, концертів, конкурсів, інших регулярних масово-культурних заходів та акцій, які проводяться у  містах-членах Асоціації, для забезпечення доступу до такої інформації, обміну досвідом щодо організації заходів подібного напряму та для залучення до  них представників інших міст.

Під час засідання було представлено на обговорення проект анкети щодо соціологічного дослідження у сфері культури, критичних зауважень до якої  не було висловлено.

Крім того, учасники засідання Секції під час перебування у м. Кіровограді відвідали міські заклади культури. 

 
 
 
 
 
 
 

 

Всі новини