04.12.2013
Секція з питань охорони здоров'я працювала у Вінниці
Версія для друкуВерсія для друку
3-4 жовтня 2013 року
Засідання Секції АМУ з питань охорони здоров'я було організоване в рамках проекту USAID ДІАЛОГ, який реалізує АМУ. У заході взяли 20 представників управлінь (департаментів) охорони здоров'я міст: Вінниці, Запоріжжя, Євпаторії, Кривого Рога, Кіровограда, Луганська, Луцька, Львова, Одеси, Рівного, Сімферополя, Харкова, Хмельницького, а також 15 головних лікарів, керівників та їх заступників комунальних закладів охорони здоров'я  міста Вінниці.
З вітальним словом до присутніх звернувся заступник Вінницького міського голови А.Рева, який розповів про реалізацію пілотного проекту, звертаючи увагу на недоліки реформування охорони здоров’я, та способи і шляхи вирішення проблемних аспектів.
У засіданні взяла участь Н.Севальнєва, яка очолювала  Координаційну раду Секції з питань охорони здоров'я  протягом 2004-2013 років. Нині вона перейшла працювати на іншу посаду. А.Рева вручив Н.Сєвальневій Почесну грамоту Правління Асоціації міст України та нагрудний знак. Колеги тепло привітали Надію Олександрівну із нагородою.
Доповідь «Півторарічний досвід м. Вінниці у реформуванні системи охорони здоров'я» представила директор Департаменту охорони здоров'я Л.Грабович, акцентувавши увагу на досягненнях міста в організації медичного обслуговування населення як на первинному, так і та вторинному рівнях. 
Учасники засідання Секції обговорили проекти нормативно-правових актів, які можуть вплинути на повноваження органів місцевого самоврядування:
- проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарною медичною допомогою в розрахунку на 10 тисяч населення».
Місцеві фахівці висловили позицію, що пропоновані проектом нормативи забезпеченості  вже  застосовуються у містах, за результатами проведення відповідної «оптимізації» та скорочення ліжкового фонду у комунальних закладах.  
- законопроект «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо строків укладання контрактів з керівниками державних, комунальних закладів охорони здоров'я)» (р. № 2188).
Після активного обговорення законопроекту вирішено запропонувати Комітету з питань охорони здоров'я  змінити пропоновану законопроектом норму щодо терміну контракту та викласти її в редакції: «Керівники державних, комунальних закладів охорони здоров'я призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту терміном від одного до п’яти років». 
- законопроект "Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я" (р. №2201).
Учасники вважають за доцільне не підтримувати цей законопроект як такий, що суперечить конституційним нормам. 
- законопроект «Про особливості діяльності закладів охорони здоров'я».
Після детального ознайомлення із проектом керівники управлінь/департаментів охорони здоров'я  направлять свої пропозиції аналітику АМУ для узагальнення та подання до МОЗ. 
Учасники засідання Секції за результатами обговорення наказу МОЗ № 793 від 10.09.2013 «Про затвердження Нормативів забезпеченості мережею  амбулаторій – підрозділів центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги», прийшли до висновку щодо необхідності внесення змін до нього в частині визначення нормативу амбулаторій у міських поселеннях.
В ході засідання Секції аналітик Аналітичного центру В.Карабутова  презентувала результати соціологічного опитування населення міст обласного значення щодо рівня задоволеності діяльністю державних/комунальних поліклінік та ставлення до реформування в системі охорони здоров'я, проведеного в квітні 2013 року на замовлення Асоціації міст України. 
За результатами роботи Секції вирішено направити сформовані пропозиції щодо проектів обговорених нормативно-правових актів та ініціювати перед Міністерством охорони здоров'я  України вирішення існуючих проблемних аспектів у сфері охорони здоров'я.
В рамках роботи засідання учасники відвідали міські комунальні установи та заклади: Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 та № 6, госпрозрахункове та бюджетне стоматологічні відділення, міський лікувально-діагностичний центр, пологовий будинок (Центр матері і дитини). 
 
 

 

Всі новини