23.10.2013
Секція з питань освіти
Версія для друкуВерсія для друку

працювала 11-12 квітня у Миколаєві

11-12 квітня 2013 р. у Миколаєві відбулося засідання Секції з питань освіти АМУ. У засіданні взяли участь 22  представники управлінь/департаментів освіти з міст:  Борисполя, Вінниці, Вознесенська, Житомира, Запоріжжя, Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Миколаєва, Первомайська, Теплодара, Тернополя, Хмельницького, Херсона, Черкас, -  всього було представлено 14 регіонів України.

Відкрила засідання заступник міського голови з гуманітарних питань М.Сапожнікова. Начальник управління освіти Миколаївської міської ради Г.Деркач виступила з доповіддю «Інноватика в освіті – передумова успішної соціалізації особистості в контексті соціальних ініціатив Президента України: кожній дитині всебічний розвиток» (з досвіду роботи освітян Миколаєва).

В ході засідання Секції був обговорений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів)» (№ 2528). За результатами розгляду було запропоновано передбачити у законопроекті окрему процедуру призначення керівників шкіл у містах обласного значення, а саме: «Призначення на посаду та звільнення з посади керівника комунального загальноосвітнього навчального закладу у містах обласного значення здійснює відповідний орган управління освітою міської ради.». 

Також учасники засідання Секції розглянули та підтримали блок законопроектів, ухвалення  яких сприятиме вирішенню правових та організаційних проблемних аспектів діяльності органів місцевого самоврядування:

 •  «Про внесення змін до Глави 14 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування позашкільної освіти в Україні)» (№ 2490) - усунення неузгодженостей статей 89-91 щодо фінансування закладів позашкільної освіти;
 • "Про здійснення державних закупівель" (щодо особливостей здійснення закупівлі продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів) (№ 2055) – скасування тендерних закупівель для забезпечення  продуктами харчування дошкільних і навчальних закладів державної та комунальної форми власності. Висловлено пропозицію передбачити також скасування тендерних закупівель і в загальноосвітніх закладах;
 • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо  комплектації груп дошкільних навчальних закладів та  врегулювання інших питань в галузі освіти)» (№ 2322), який передбачає вирішення проблеми нестачі місць у дошкільних закладах, шляхом надання  можливості засновнику (власнику) приймати рішення про встановлення більшої наповненості груп у дошкільних закладах (не більше 25 осіб).
 • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо комплектації груп дошкільних навчальних закладів та  врегулювання інших питань в галузі освіти)» (№ 0906), який передбачає здійснення процедури  реорганізаціі або ліквідаціі загальноосвітніх навчальних закладів за рішенням представницького органу місцевого самоврядування, у підпорядкуванні якого перебуває навчальний заклад.

Окрему увагу на засіданні було зосереджено на  законопроекті «Про внесення змін до деяких законів України щодо питання фінансування загальноосвітніх навчальних закладів” (№ 2530), яким передбачається проведення вищими навчальними закладами агітаційно-інформаційної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах на платній основі та надання права школам використовувати отримані за це  кошти на забезпечення матеріально-технічної бази навчального процесу. Цей законопроект, не отримав підтримку освітян. На їх думку, його реалізація буде неможливою – вищі навчальні заклади навряд чи будуть сплачувати за проведення агітаційної роботи у школах. 

 

Також за результатами розгляду не був підтриманий законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо  збільшення кількості бюджетних місць у державних та комунальних вищих навчальних закладах) (№1121). Законопроектом пропонується збільшити кількість місць для студентів, прийнятих на перший курс на навчання за державним замовленням у державних та комунальних вищих навчальних закладах з 51 відсотка до 75 відсотків

Освітяни, розглянувши законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо безкоштовного підвезення дітей та педагогічних працівників у сільській місцевості) (№ 2244), яким пропонується запровадження безкоштовного підвезення дітей та педагогічних працівників у сільській місцевості, що створює нерівні умови для перевезення учнів у містах, висловили заперечення щодо його ухвалення. 

Також був розглянутий блок законопроектів, спрямованих на підвищення соціальноо захисту педагогічних працівників. Учасники засідання підтримали їх ухвалення, але за умови передбачення у Державному бюджеті фінансування підвищених соціальних гарантій педагогічним працівникам. Крім того, освітяни вважають за необхідне переглянути посадові окладів для працівників органів місцевого самоврядування, які не підвищувались  із 2008 року.

За результатами засідання Секції було вирішено просити виконавчу дирекцію АМУ направити відповідні пропозиції щодо законодавства до парламентського Комітету з питань науки і освіти та до Міністерства освіти і науки. Крім того, додатково наголошено на проблемних аспектах, які потребують вирішення:

 • недосконалість формульного розрахунку визначення обсягу фінансування галузі «Освіта»;
 • складність процедури тендерних закупівель послуг та продуктів харчування для організації харчування у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах;
 • необхідність зміни процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання, яке зараз створює перешкоди в процесі навчання загальноосвітніх закладах.
Під час засідання було представлено проект анкети щодо соціологічного дослідження у сфері освіти, зауважень до якої  висловлено не було.   
  
 
Крім того, учасники засідання Секції під час перебування у м. Миколаєві ознайомились із діяльністю комунальних закладів освіти: 
 • Дошкільний навчальний заклад №148;
 • Миколаївський муніципальний колегіум;
 • Миколаївська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості»;
 • Миколаївська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу;
 • Миколаївський економічний ліцей №2;
 • Міський Палац творчості учнів.

 

Всі новини