20.11.2012
Сферу побутових відходів передано під державне регулювання
Версія для друкуВерсія для друку

відповіний Закон підписано Президентом

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання у сфері комунальних послуг» (№5400-IV).  Відповідний законопроект був прийнятий Верховною Радою України в другому читанні та в цілому 2 жовтня 2012 р.

Цей Закон відносить захоронення побутових відходів до сфери діяльності природних монополій, а перероблення відходів – до діяльності на суміжних ринках.

Таким чином діяльність підприємств з перероблення та захоронення побутових відходів буде регулювати Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, підприємства з вивезення сміття залишаться під контролем місцевої влади.

Відповідно до Закону, під контроль Нацкомпослуг відносяться підприємства по переробленню та захороненню побутових відходів, що обслуговують населені пункти з чисельністю населення понад 100 тисяч осіб, та потужністю перероблення чи захоронення понад 50 тисяч тонн або 200 тисяч метрів кубічних побутових відходів на рік.

Зауваження АМУ, що такі зміни не підтримуються частиною міських рад, не були взяті до уваги. АМУ провело опитування серед міст щодо цього закону. Серед міст обласного значення негативно ставляться до таких змін Львів, Луганськ, Рівне, Хмельницький, Миколаїв; не заперечували проти таких змін Запоріжжя, Одеса, Кривий Ріг.

 

Всі новини