14.06.2016
Шляхи розв'язання проблем професійної освіти лягли в основу Рекомендацій за підсумками парламентських слухань
Версія для друкуВерсія для друку

однак, запропоновані документом заходи є суперечливими, зазначають в АМУ

АМУ зазначає, що проект Постанови Верховної Ради України про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення” (1 червня 2016 р.) містить суперечності, які мають бути усунені з метою раціонального підходу до забезпечення функціонування системи професійної освіти.

Зокрема, проект Постанови пропонує органам місцевого самоврядування зміцнювати матеріально-технічну базу професійно-технічних навчальних закладів. У той же час, цим же документом пропонується Кабінету Міністрів України призупинити передачу майна державних професійно-технічних навчальних закладів у комунальну власність

Асоціація вважає, що запропоновані заходи є суперечливими. Органи місцевого самоврядування не будуть зацікавлені вкладати кошти в майно, що не належить територіальній громаді.

З пропозицією узгодити між собою рекомендовані постановою заходи, Асоціація міст України звернулася до Першого заступника парламентського Комітету з питань науки і освіти О.Співаковського. 

У листі, АМУ також зазначила, що підтримуються положення проекту Постанови щодо відновлення з 1 серпня 2016 року фінансування професійно-технічної освіти з Державного бюджету шляхом надання освітньої субвенції на здобуття повної загальної середньої освіти у цих закладах, а також виділення спеціальної субвенції на здобуття професійно-технічної освіти.

АМУ підтримує Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо потреби зберегти систему професійної освіти як важливу складову підготовки висококваліфікованих працівників, вказано у листі до Комітету. 

 

Всі новини