22.06.2016
Сьогодні День місцевого економічного розвитку
Версія для друкуВерсія для друку

на ХІІ Українському муніципальному форумі (ОНОВЛЕНО)

Презентації спікерів

22 червня - День місцевого економічного розвитку. Захід проводиться в рамках проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який АМУ впроваджує спільно з Федерацією канадських муніципалітетів.

Сьогодні протягом двох пленарних засідань відбудеться дискусія з питань підтримки економічного розвитку територіальних громад в Україні за участі представників Мінекономрозвитку, Мінрегіону, Асоціації міст України, Федерації канадських муніципалітетів, проектів міжнародної технічної допомоги та експертного середовища.

Про початок роботи Дня місцевого економічного розвитку оголосив Виконавчий директор АМУ М.Пітцик. Він побажав учасникам плідної роботи і конструктивної дискусії.

З вступним словом виступила народний депутат Верховної Ради України І.Суслова, яка, зокрема, відмітила, що з підписанням Угоди про асоціацію Україна взяла на себе зобов’язання дотримуватись прав і свобод людини. Серед них – гендерна рівність.

Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В.Негода: «Сьогоднішня зустріч дуже важлива. Крім політичних питань, ми маємо займатися проблемами розвитку, бо часто, наприклад, за поточними проблемами ЖКГ не вистачає стратегічного мислення».

Він акцентував увагу на необхідності розробки якісних  проектів інвестиційного розвитку. «Сільські селищні ради не пропонують проекти, які мають мультиплікаційний ефект, спрямовані на  створення робочих місць чи збільшення привабливості територій», -  сказав В.Негода.

«Для мене велике задоволення приїхати в Україну і побачити наскільки люди цікавляться темою місцевого розвитку. Ми вже багато років співпрацюємо з Асоціацією міст України і для нас величезне свято, коли представники з України відвідують Канаду, - зазначив у вітальному слові член Правління Федерації канадських муніципалітетів (м.Вікторія, провінція Британська Колімбія) Кріс Коулман. Він відмітив величезне бажання представників українських муніципалітетів вирішувати свої проблеми і висловив сподівання, що співпраця буде корисною для обох сторін.

Володимир Семеніхін, директор Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України: «Я дуже радий можливості залучити представників місцевого самоврядування до підготовки Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні і напрацювання змін до національної стратегії. Адже ми отримали багато критичних зауважень». Він назвав 3 етапи, на яких має базуватися стратегія:

  • створення умов для ведення бізнесу (дерегуляція, зменшення кількості активностей, які потребують ліцензування, зменшення необхідних сертифікатів);
  • інституційний розвиток;
  • створення програм підтримки бізнесу.

«Треба переходити від «підприємництва як виживання» до «підприємництва як можливостей», - продовжив В.Семеніхін, додавши, що вже є домовленість з партнерами і донорами про створення центрів підтримки підприємництва у 18 областях.

З вітальним словом до учасників звернувся також В.Баранов, заступник виконавчого директора АМУ.

Пленарна сесія №1, присвячена обговоренню напрямків підтримки економічного розвитку громад, розпочалася з виступу Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В.Негоди на тему «Державна політика стимулювання регіонального та місцевого розвитку.

Володимир Семеніхін докладно розповів про пріоритети державної політики щодо розвитку підприємництва (переглянути презентацію)

Кріс Коулман говорив про роль Федерації канадських муніципалітетів у формуванні політики підтримки розвитку територіальних громад Канади (переглянути презентацію).

Заступник виконавчого директора АМУ В.Баранов розповів про канадський досвід підтримки розвитку міст.

«Ми не бачимо стрімкого розвитку економіки. Сьогодні у нас етап подвійних стандартів і напівмір. Популізм веде в нікуди. Нам треба працювати з психологією суспільства. Перш за все, це стосується ЗМІ. Але ними керують 5-10 людей, які при цьому керують партіями. Партії приходять до влади завдяки популізму", - зазначив В.Баранов. "Ще одна проблема – це олігархат. Він не дає розвиватись державі, консервуючи її під себе. Ця машина створює виборчу систему, яка дозволяє привести до влади тільки «своїх». Партійні інтереси на місцевому рівні – це абсурд. Ми завжди кажемо, що каналізація безпартійна".

"Інша проблема – адмінтерустрій. Він був побудоваий під вимагання і корупцію. Існує багато структур, які дублюють завдання одне одного.  Нам потрібні спеціально навчені люди, які реалізовуватимуть реформу», - підкреслив заступник Виконавчого директора АМУ.

В.Баранов розповів, що в Канаді:  

  • місцеві вибори проводяться винятково за мажоритарною системою, а кандидатами можуть бути будь-хто, хто зібрав підписи на підтримку.
  • вибори проводять волонтери;
  • міська рада складається з 8-15 людей і після виборів наймає на роботу сітіменеджера. Сітіменеджер – це управлінець. Апарат виконкома працює по 15-20 років і склад його не змінюється;
  • всі зусилля місцевого самоврядування направлені на стратегічний розвиток, створення робочих місць і залучення інвестицій.

Далі В.Баранов розповів, що робить Асоціація для підтримки розвитку українських міст. «Ми підготували програму розвитку регіональних відділень АМУ. Планується, що вони стануть центрами надання послуг муніципалітетам. Відновлено систему муніципальної статистики, в якій беруть участь 270 міст».

Підсумок вступної частини першого пленарного засідання підбив М.Пітцик: «Для того, щоб громади змогли боротися за інвестора, вони повинні бути спроможними у всіх напрямках: майновому, фінансовому, інтелектуальному, тощо. Саме для формування таких спроможних громад ми і дали старт акції "Децентралізаційний марафон". Виконавчий директор Асоціації закликав учасників Форуму активно включитись в процес формування спроможних громад (читати більше).

Далі на трьох паралельних засіданнях секцій учасники обговорили проблеми демократичного урядування, малого та середнього бізнесу та гендерні чинники прискорення місцевого економічного розвитку. 

Секція №1. Демократичне врядування – запорука ефективного розвитку громад

В ході першої секції з презентаціями виступили:

Секція №2. Малий та середній бізнес – рушій місцевого економічного розвитку

В ході другої секції з презентаціями виступили:

Секція №3. Прискорення місцевого економічного розвитку через використання принципів ґендерної рівності

В ході третьої секції з презентаціями виступили:

 

Всі новини